E-Nabiz

E-Nabiz Mazeret Dilekçesi

20.01.2023
E-Nabiz Mazeret Dilekçesi

Eğitim-öğretim yılının başlamasının üçüncü iş gününden itibaren Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenci ve velilere gerekçeli izne ilişkin bilgi verdi. Hasta olduğu veya Kovid 19 ile temas ettiği için tedavi veya karantinaya alınan öğrenciler ile birlikte kronik hastalığı olduğunu belgeleyen öğrenciler okula gidemeyecekleri günlerde devamsızlıktan sayılmamaktadır.

E-Nabiz mazeret dilekçesi

Hasta veya covid19 taşıyan bir bireyle temas etmiş olan ve karantinaya alınan öğrenciler, özür yetki belgesini e-nabız sitesi üzerinden alabilecek. Öğrencilerin sınavları, karantina süreçlerinin sona ermesi ile birlikte yönetimi tarafından kararlaştırılan tarihler arasında kayıtlı oldukları okullarda yapılacak, kronik hastalık listesindeki öğrenciler ise bu sınavlardan muaf tutulacak.

MEB tarafından yapılan açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Tüm resmi ve özel okullarda ve eğitim kurumları bünyesinde eğitim görmekte olan, Sağlık Bakanlığın E-nabız sisteminde kronik rahatsızlıklar listesinde hastalık raporu bulunan ve Covid19 hastaları veya temaslıları bulunduğu için tedavi veya karantina aşamasında olanlar, eNabız sisteminden alabilecekleri belgeyi okul müdürlerine iletirlerse muaf sayılırlar. Şeklinde bir açıklama geldi.

Kimler mazeret dilekçesi alabilir?

Hasta veya covid19 virüsü taşıyan biri ile temaslı olması nedeniyle karantinaya alınan öğrenciler mazeret izin belgesini e-nabız uygulamasını üzerinden kolayca alabilecekler. Ayrıca ek olarak kronik rahatsızlığı bulunan öğrenciler de risk oluşturduğu için bu belgeyi alabilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı oluşabilecek her türlü riski en aza indirebilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Öğrencilerin okullarında daha sağlıklı ve güvenli olması için oluşturulan bu mazeret dilekçesinden, açıklamış olduğumuz durumları barındıran öğrenciler yararlanabilecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.