E-Nabiz

Acnemix Antibiyotik mi

16.01.2023
Acnemix Antibiyotik mi
Acnemix muadiliBenzamycin topikal jel, Acnemix 46.6 gr jel
Acnemix reçetesiz fiyatı154.32 TL
Barkod numarası8699569340089
Acnemix endikasyonlarıSivilce(akne) oluşumuna karşı tedavide endikedir

Acnemix antibiyotik mi sorusundan bahsetmeden evvel bu ilacın ne işe yaradığına değinmek daha doğru olacaktır. Uzun süredir sivilce sorunları ile uğraşanların oldukça memnun kaldığı Acnemix jel’in, Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ. tarafından Gebze Kocaeli’de üretimi yapılmaktadır. 46.6 gramlık yuvarlak beyaz kaplar içerisinde yalnızca eczanelerde satılan Acnemix jel, antibiyotiktir ve uzman doktor tarafından reçete edilmediği takdirde kesinlikle kullanılmamalıdır.

Dermatologlar tarafından önerilerek kullanılan bu jel, hafif katı kıvamlı şekildedir ve içerisinde etil alkol bulunur. Ciltteki tüm sivilceleri tedavi ederek tekrar çıkmasının önüne geçen Acnemix Jel, 1.6 gramlık eritromisin içerikli plastik tüp ile karıştırabilmek için beyaz çubuk ve aynı zamanda 6 ml %70 etil alkol içeren flakondan oluşmaktadır. Ayrıca içerisinde 4 adet ürün olmasından dolayı karıştırma işlemini eczanede yaptırabilmeniz mümkündür. Acnemix eczane fiyatı ise 142,89 TL’dir.

Acnemix Kullananlar

Acnemix kullananlar bu jelin kısa süre içerisinde etkisini gördüklerinden bahsetmektedir. Genel değerlendirmesi olumlu olan bu jelin, cildi hassas olanlarda bazı yan etkiler yaparak kızarıklık, kaşıntı ve yanma hissi meydana geldiği de görülmektedir.

Peki acnemix ne için kullanılır merak edenler için kısaca yanıtlamak gerekirse, Acnemix jel; cilt üzerinde bakterilerin oluşumunu engelleyerek sivilce problemlerinin giderilmesi amacıyla kullanılır. En önemli işlevi, akne problemlerini ortadan kaldırmasıdır. Ayrıca sivilce izlerinin giderilmesine de katkı sağlamaktadır.

Diğer makalelerim

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.