E-Nabiz

E-Nabız 17 yaş aşı randevu sorunu

12.01.2023
E-Nabız 17 yaş aşı randevu sorunu

E- nabız sistemi sağlık alanında tüm bilgilere ulaşabileceğiniz kişileştirilmiş bir uygulamadır. Bu uygulama kişileştirilmiş olduğu için kullanıcısının rızası ve onayı olmadan bilgileri başka kişilerle paylaşmaz ve herhangi bir işlem yaptırmaz.

E-Nabız 17 yaş aşı randevu sorunu

Reşit olmamış bireyler için sistem çocuk üstündeki anne ve baba hakkını korumak için onay istemektedir. E-nabız üzerinden reşit olmayan küçük çocuklar için bir işlem yapılması için öncelikle anne ve baba e-nabız sistemini onaylamış olması gereklidir.

Eğer anne veya baba bu sistemi onaylamazsa çocuğun e-nabız sisteminde herhangi bir işlem yapılamaz. Geçmişe dayalı olan hastalık bilgileri gösterilmez ve randevu alınmaz. Son dönemlerde sıklıkla yaşanan sorun ise e-nabız 17 yaş aşı randevu sorunudur. Bunun nedeni ise anne ve babanın sisteme onay vermemesinden kaynaklanır.

Sistem onaylanmadığı için çocuğun aşı olması için randevusu alınamaz. E-nabız sağlık üzerine bir işlem yaptığı için anne ve babanın çocuk üzerindeki haklarını korumak için bu uygulamayı gerçekleştirir. Anne ve baba açık bir şekilde rızasını gerçekleştirip e-nabız sistemini onaylarsa eğer çocuk için aşı randevusu ya da herhangi bir randevuyu rahatlıkla alabilirsiniz.

E-nabız reşit olmayan küçük çocuklarında kişilik haklarını son derece korumak için bazı onayları almak zorundadır. Nasıl ki normal bir bireyin izni olmadan kişisel verileri kimse ile paylaşılmıyorsa aynı şekilde anne ve babanın onayı olmadan bu çocuklarında kişisel bilgileri ve randevu sistemi kimseyle paylaşılmaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.