E-Nabiz

Glucophage Reçetesiz Satılır mı

11.12.2022
Glucophage Reçetesiz Satılır mı

Glucophage, tip 2 diyabet tedavisinde kullanılan bir oral antidiyabetik ilaçtır. Glucophage reçetesiz satılır mı? Glucophage, reçeteli olması nedeniyle reçeteli olarak satılır. Bu ilaç insülin salgısını artırmaz, ancak vücudun kanda bulunan glukozu daha iyi kullanmasını sağlar. Glucophage genellikle tek başına kullanılır, ancak diğer ağızdan alınan diyabet ilaçları ve insülin ile birlikte de kullanılabilir. Glucophage reçeteli mi? Glucophage ilacı reçeteli bir ilaç olması nedeniyle hastalara reçete edilir. Yetişkinler, 10 yaş ve üzeri çocuklar ve ergenler tarafından kullanılabilir.

Fixdual reçetesiz satılır mı

Glucophage, yemekler ile birlikte veya yemeklerden sonra alınabilecek bir ilaçtır. Ancak Glucophage’ın kullanılması sırasında aşırı alkol kullanımından kaçınılması önerilir. Bunun nedeni, aşırı alkol kullanımının laktik asidoz riskini arttırmasıdır. (Laktik asidoz, glikozun vücutta tam olarak parçalanamaması sonucu oluşan bir durumdur ve glucophage kullanımı sırasında bu riskin artmasından dolayı dikkatli olunması gerekir.

Glucophage Reçetesiz Alınır mı

Glucophage ilaç doktorun önerdiği doz oranında kullanılması gerekir. Ağız yoluyla bol su içilerek alınır. Günde 2 defa alıyorsanız sabah kahvaltıdan sonra ve akşam yemeğinden sonra alabilirsiniz. Glucophage reçetesiz alınır mı? Glucophage ilaç kişiye reçete edildiği için reçetesiz olarak alınamaz. Glucophage eczaneden alınır mı? Glucophage ilaç reçeteli olması nedeniyle eczanelerden kolayca alınabilmektedir. Glucophage ilacının bazı yan etkileri ortaya çıkar. Bu yan etkiler kişilerde farklı olabilir. Genel olarak ortaya çıkan yan etkiler şunlar olabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.