E-Nabiz

Anestol Antibiyotik mi

09.01.2023
Anestol Antibiyotik mi
Anestol muadiliVemcaine pump, Redekain, Xylocain pump, Lokalen, Otipax, Aritmal
Anestol reçetesiz fiyatı50.01 TL
Barkod numarası8699516379018
Anestol endikasyonlarıYanık ve kaşıntılarda endikedir

Anestol pomad antibiyotik mi sorusunun cevabı hayırdır. Anestol antibiyotik değildir. Anestol pomad (krem) lokal bir anestezik ilaçtır. Yani, sadece uygulanmış olduğu bölgeyi uyuşturur. Bunla beraber antipruritik (kaşıntı önleyen) ilaçlar grubuna da dahildir. Etken maddesi lidokaindir ve vücuttaki sinir sinyallerini bloke ederek ciltte ve mukozalarda geçici olacak şekilde uyuşma meydana getirerek his kaybına neden olmaktadır. Piyasada 30 g’lık alüminyum tüpler içerisinde bulunur ve her tüp yaklaşık %5 lidokain içermektedir.

Anestol genel olarak aşağıdaki durumların tedavisinde kullanılmaktadır:

  • Yüzeysel yanıklar ve güneş yanığ
  • Böcek ısırıkları, çeşitli nedenler ile meydana gelen kaşıntı ve ağrılar
  • Meme ucu ya da dudak çatlağı
  • Egzama gibi cilt tahrişlerinin sebep olduğu ağrılar
  • Hemoroit (basur) ağrıları ve aynı zamanda vajina veya rektum çevresinde oluşan kaşıntı

Anestol eczane fiyatı 50.01 TL’dir. Ayrıca Anestol pomad uzun zamanlı ya da yüksek doz şeklindeki kullanımlara bağlı olarak, kişilerde bazı yan etkilere sebep olabilmektedir. Bu sebeple doktor tavsiyesi ile kullanmak daha güvenlidir.

Anestol Kullananlar

Anestol kullananlar bazı yan etkiler ile karşılaştıklarını fakat genel olarak düzenli kullanımdan itibaren olumlu sonuçlar elde ettiklerinden bahsetmektedir. Her ilaçta olduğu gibi bu ilacın da birtakım yan etkileri bulunur ve bunların başlıcaları tahriş, kızarıklık ve ciltte meydana gelen batmalarıdır.

Anestol ne için kullanılır merak edenler için özetlemek gerekirse de, cilt yanıklarında, böcek ısırıklarında, meme ucu ve dudak çatlağında, cilt tahrişlerinde, egzama ile son olarak vajina çevresinde oluşan kaşıntılı durumlarda tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Diğer benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.