E-Nabiz

Duphalac Şurup Sağlık Ocağı Yazar mı

05.07.2022
Duphalac Şurup Sağlık Ocağı Yazar mı

Duphalac şurup sağlık ocağı yazar mı ve duphalac şurup SGK karşılıyor mu diye merak ediyorsunuz. Bu şurubu sağlık ocakları yazabilir. Sağlık ocakların aile hekimleri ilgili şurubu reçete edebilir. Ayrıca tüm sağlık kuruluşlarında yer alan hekimlerin bu şurubu reçeteye yazma yetkisi vardır. 300 ml. şişe içerisinde yer alan yerli üretim olan bir şuruptur. duphalac şurup yeşil reçete mi kırmızı reçete mi diye soruyor iseniz, bu şurup beyaz reçete ile yazılır. Reçetesiz olarak da satın alınmaktadır. Reçeteli yazılan ilaçlarda, reçete içerisinde nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgi verilmesi gereklidir. Buna uygun olarak hekim önerisinde dozajlar alınmalıdır.

Duphalac Şurup SGK Karşılıyor mu

Duphalac şurup devlet karşılıyor mu diye soruyor iseniz bunun yanıtını bu içeriğimizde vereceğiz. SGK bu şurubu karşılıyor. Hastalar yalnızca devlet katılım payını ödeyerek bu şurubu kolaylıkla alabiliyor. Her eczaneden erişim sağlayabilme imkanı sahip olabiliyor. Devlet karşıladığı için sağlık ocağına giderek bu şurubu hekimin yazmasını istemek uygun oluyor. Ayrıca raporu olan hastaların da hastaneye gitmek yerine direkt sağlık ocaklarından bu şurubu beyaz reçete kapsamında temin edebilmesi mümkün oluyor.

SGK’nın karşıladığı karşılamadığı güncel ilaçlar

Duphalac Şurup Fiyat

Duphalac şurup fiyat nedir diyenler için bu şurubun fiyatını açıklıyoruz. 75,51 TL olarak güncel fiyatı bulunur. Bu şurup beyaz reçete kapsamında reçeteye yazılır. Reçetesiz şekilde de bu şurubu eczanelerden satın almak mümkün olur. SGK karşıladığı için reçeteli olarak bu şurubu aldığınızda sadece devlet katılı payını ödersiniz. 28 TL ödeme yaparak bu ilacı satın alabilirsiniz. Ancak reçetesiz satın almak istediğinizde ilacın 75,51 TL olan ücretin tamamını ödemek durumunda kalırsınız. Bu nedenle bu ilacı satın almak isteyen hastalar sağlık Ocaklarına giderek aile hekimlerine bu ilacı reçeteye yazdırabilmektedir

Duphalac Şurup Yan Etkileri

Duphalac şurup kaç saatte etki eder ya da yan etkisi var mıdır gibi merak edilen hususlar oluyor. Duphalac şurup yan etkileri yaygın olarak şişkinlik hissi ve gaz oluşumudur. Abdominal ağrılar mide bulantısı ve kusma gibi yaygın yan etkileri görülebilmektedir. Şurup içtikten 15–20 dakika sonrasında etkisin, gösterebilen bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle yemeklerden sonra hekimin önerdiği şekilde ve uygun dozajda alınması gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.