E-Nabiz

E Nabız labim sonuç

06.01.2022
E Nabız labim sonuç

Aile hekimi tahlil sonuçları sorgulama ekranına labim denir. Laboratuar Bilgi Sistemi olan labim, aile hekimi tarafından yapılan kan tahlili ve tahlillerin sonuçlarını internet üzerinden sorgulamaya yarayan uygulamadır. E devlet uygulaması ile aile hekimi tahlil sonuçlarına ulaşmak oldukça kolaydır.

E Nabız labim sonuç sorgulama

Önceden verilen her tahlilin sonucunu öğrenmek için tekrar hastaneyi ziyaret etmek gerekiyordu, labim ve e nabız gibi uygulamalardan sonra artık verilen tahlillerin sonuçları hasta tarafından elektronik ortamda görülebilmektedir.

Her İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı labim bulunmaktadır. Labim tahlil sonucu internet üzerinden paylaşılmaktadır. Her İl Sağlık Müdürlüğü için isim farklılıkları vardır. Labim ve Melis gibi özel isim şeklinde olduğu gibi doğrudan doğruya internet tarayıcısına il ismini yazıp il sağlık müdürlüğü laboratuar yazarak da sonuçlara ulaşılabilinir. Sonuçlara ulaşabilmek için;

  • Hasta hangi ilde ise il ismini yazıp il sağlık müdürlüğü laboratuar sonuçları yazarak aratır.
  • Sorgulama ekranına hastanın TC kimlik numarası ve şifresi yazılmalıdır.
  • Açılan sayfada hasta tahlil sonuçlarına ulaşabilir.
  • Her ilde aynı uygulama yoktur.

İstenildiği takdirde E nabız sistemi de kullanılarak da tahlil sonuçlarına ulaşılabilinir. E nabız sistemi Sağlık Bakanlığının hasta kayıtlarını yine hastanın kendisinin de istediği zaman ulaşması için projelendirilmiş bir çalışmadır. 2015 Yılında kullanıma başlanmıştır. Kullanıcı E devlet sisteminden kaydını oluşturup sistemi hem bilgisayar üzerinden hem de akıllı telefon üzerinden kullanabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.