E-Nabiz

Dolorin Reçetesiz Satılır mı

13.10.2022
Dolorin Reçetesiz Satılır mı

Dolorin cold reçetesiz satılır mı? Dolorin, 10, 24 ve 30 tabletler halinde blister ambalajlarda piyasaya verilen bir ilaçtır. Ateş düşürücü ve iltihap giderici olarak kullanılır. Normal reçeteli bir ilaçtır. Dolorin reçetesiz olarak da eczanelerde satılmaktadır. Dolorin içeriğinde Mikrokristal selüloz, kolloidal silikondioksit, nişasta, sodyum nişasta glikolat, stearik asit bulunur. Ağızdan bol su ile tok karına alınmaktadır.

Dolorin, sinüzit, burun tıkanıklığı, grip, soğuk algınlığı, yüksek ateş, baş ağrısı ve diğer ağrıların tedavisinde kullanılır. Hamile kadınların kullanması doktor tavsiyesine göre olmaktadır. Anne sütüne de bol miktarda geçmektedir. Dolorin reçeteli mi? Dolorin doktor muayenesinden sonra reçete edebilir. Normal reçeteli bir ilaç türüdür.

Önceki yazım: Etol fort reçetesiz satılır mı

Dolorin Reçetesiz Alınır mı

Dolorin reçetesiz alınır mı? Dolorin soğuk algınlığı ve ateş düşürücü bir ilaç olması nedeniyle reçetesiz eczanelerden alınabilir. 60 yaşından büyük hastaların kullanması doktor tavsiyesine göre olmaktadır. Küçük çocukların kullanması yasaktır. Ağızdan tok karına alınan bir ilaç türüdür. Dolorin tabletleri kullanılırken çiğnenmemesi gerekir. Diğer ilaçlar gibi bazı yan etkileri olmaktadır. En yaygın olan yan etkisi, bayılma ve kusma olarak bilinir. Araç kullanımlarında çok dikkatli olunması gerekir. 12 yaşından büyük çocuklara doktor doz ayarlaması yapar. Dolorin almayı unutmanız durumunda çift doz asla almayınız. Dolorin SGK karşılıyor mu? Dolorin doktor muayenesi donucu reçete yapması durumunda SGK bu ilacı karşılamaktadır. Dolorin çocukların erişemeyeceği serin yerde saklanması uygun olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.