E-Nabiz

Dideral Reçetesiz Satılır mı

16.02.2023
Dideral Reçetesiz Satılır mı
Dideral muadiliHemangiol 3.75 mg
Dideral reçetesiz fiyatı36.08 TL
Barkod numarası8699809018082
Dideral endikasyonlarıYüksek tansiyon, migren ve kalp atış bozukluklarında endikedir

Dideral reçetesiz alınır mı sorusunun yanıtını arıyorsunuz. Bizde dideral reçetesiz satılır mı konusunda sizlere bilgi vereceğiz. Dideral yüksek tansiyon hastalarının bu rahatsızlığını tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca stres temelli olarak ortaya çıkan hastalıkların tedavisi için de kullanılır. Panik atak, anksiyete, tanımlanamamış fobilerden kişiyi uzak tutmak ve rahatlatmak amacı ile alınır. Uzun süreli tedavi gerektirmez. Sınav stresi gibi, durumlarda sınavdan bir saat önce alınması yeterlidir.

Popüler makale: Öksürük şurubu reçetesiz alınır mı

Uzman hekim aracılığı ile beyaz reçete kapsamında reçeteye yazılır. Ayrıca aile hekimleri de bu ilacı reçete edebilir. Ancak dideral reçetesiz şekilde eczanelerden temin etmek mümkün değildir. Bu ilacı kullanmak için stres faktörüne bağlı olarak bir hastalık tehisinin konulmuş ve beyaz reçete kapsamında bu ilacın reçeteye yazılmış olması gereklidir.

Dideral güncel fiyatı 36.08 TL‘dir. Ancak reçetesiz satın almak mümkün olmadığından ve SGK’nın da bu ilacın tamamını karşılamasından kaynaklı ilaç farkı çıkmaz. Hastalar reçeteleri ile eczaneye giderek ücretsiz şekilde bu ilacı satın alabilir. Ancak yalnızca devlet katılım payını ödemelerini gerekir.

Dideral Yasaklandı mı

Dideral yasaklandı mı sorusunun detaylarından bahsetmeden önce, Dideral; genel olarak yüksek tansiyonun tedavi edilmesi amacıyla kullanılır. Stresin önüne geçerek vücudun gevşemesini sağlar. Kalp damar sağlığını koruyabilmek için kontrol altında tutarak kalp krizini önler. Kronik migreni olan kişilerde de ağrıları azalttığı bilinmektedir. Dideral belli bir zaman sonra etkisini gösterdiği için, uzun soluklu kullanılması gerekir.

Her ilaçta olduğu gibi Dideral kullanımına bağlı olarak bazı yan etkiler görülür. Bu etkiler ise; baş dönmesi ve uyuşukluk olarak sıralanabilmektedir. Ancak kalp çarpıntısı, nefes darlığı, alerjik reaksiyonlar ile bayılma gibi ciddi yan etkileri de olmaktadır. Peki dideral yasaklandı mı ya da dideral neden yasaklandı cevaplamak gerekirse de; bu ilacın kullanımına hala devam edildiği için yasaklanmamıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.