E-Nabiz

E-Nabız Ayarları

07.01.2023
E-Nabız Ayarları

E-Nabız uygulaması sağlık konusunda son yıllarda en çok kullanılan; hastane randevuları, aile hekimi bilgileri, tahlil sonuçları, hastane geçmişi, reçeteler, Covid-19 aşı ve Covid-19 test sonuçları gibi birçok konuyu içinde barındıran, bu bilgileri gizlilik ilkesi çerçevesinde saklayan ve istenildiği zaman tekrar karşınıza çıkarabilen, ücretsiz bir şekilde kullanılabilen sağlık uygulamasıdır.Bu makalede E-Nabız uygulaması hakkında birçok bilgi edinecek yapılacak bütün işlemleri öğrenebileceksiniz.

E-Nabız Ayarları

E-Nabız hakkında bahsedilecek konular:

 • E-Nabız İndirme
 • E-Nabız Kayıt Olma
 • E-Nabız Şifresi Alma
 • E-Nabız Şifresi Değiştirme
 • E-Nabız Boy Kilo Değiştirme
 • E-Nabız Birincil Telefon Numarası Değiştirme
 • E-Nabız Kan Grubu Değiştirme
 • E-Nabız Bilgileri Silme
 • E-Nabız Tahlil Sonuçları
 • E-Nabız Barkod No Nedir
 • E-Nabız İletişim Hattı

başlıkları olacaktır.

1) E-Nabız İndirme

E-Nabız uygulaması; hastane ziyareti, reçete, tahlil vb. birçok hastane hayatını ilgilendiren bilgiyi içinde barındıran kendini güncelleyen bir uygulamadır.

E-Nabız uygulaması günümüzde vazgeçilmez olan hemen hemen herkesin elinde bulunan android telefonlara,tabletlere bilgisayarlara kolaylıkla indirilebilir. Bunu yapabilmek için telefonunuzun “Google Play Store” “Apple Store” uygulamalarından size uygun olan birine veya “Google”a giriş yaparak arama bölümüne “E-Nabız indirme” yazabilir ve karşınıza çıkan ekranda uygulamayı bulup indir butonuna basarak telefonunuza indirebilirsiniz. Ayrıca aynı işlemi bilgisayarınız için de Google arama butonuna “E-Nabız indirme” yazarak indirebilirsiniz. Uygulamayı telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınıza indirdikten sonra kayıt olmalısınız ve daha sonra şifreniz ile hızlı giriş yapabilirsiniz. (Bu adımların nasıl olacağı diğer başlıklar altında anlatılmıştır.)

2) E-Nabız Kayıt Olma

E-Nabız tüm kişisel sağlık bilgilerinizi kaydedebileceğiniz, güncelleyebileceğiniz ve bu bilgileri gizlilik ilkesine göre saklayan, kaydeden ücretsiz bir sağlık uygulamasıdır.

E-Nabız uygulamasını indirme işlemini tamamladıktan sonra uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptığınız sayfada karşınıza “TC kimlik numaranızı giriniz” hemen altında”şifrenizi giriniz” bölümleri bulunmaktadır. Eğer daha önce şifre almış iseniz direkt bu şekilde giriş yapabilirsiniz. Henüz E-Nabız şifresi almadı iseniz, hesap oluşturmadıysanız işlemlerinize şu şekilde devam edebilirsiniz: Karşınızdaki E-Nabız ana sayfa ekranında hemen ortada bulunan “Nasıl E-Nabızlı olurum” butonuna basarak yönlendirildiğiniz sayfada “E-devlet üzerinden kayıt olun” butonuna basarak TC kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yaparak E-Nabız şifre oluşturma sayfasına yönlendirilirsiniz, burada şifre oluşturabilirsiniz ama onay kodu gerektiği için telefonunuzun yanınızda bulunması önemlidir. Burada oluşturacağınız E-Nabız şifresi ile tekrar ana sayfaya gelip TC kimlik numaranız ve oluşturduğunuz E-Nabız şifresi ile giriş yapabilirsiniz. Dilerseniz hiç E-Nabız şifresi almadan ana sayfada bulunan direkt olarak e devlet ile giriş yap butonuna basarak e-devletiniz ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

3) E-Nabız Şifresi Alma

E-Nabız günümüzde milyonlarca kullanıcısı olan ücretsiz bir şekilde sağlık konusunda: hastane geçmişi, randevu, reçete, tahlil vb. birçok bilginize kolaylıkla erişmenizi sağlayan tüm bu bilgileri saklayan ve kaydeden bir sağlık uygulamasıdır.

E-Nabız uygulamasına indirme işlemini tamamladıktan sonra ve şifrenizi oluşturduktan sonra giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptığınız sayfada karşınıza “TC kimlik numaranızı giriniz” hemen altında”şifrenizi giriniz” bölümleri bulunmaktadır. Eğer daha önce şifre almış iseniz direkt bu şekilde giriş yapabilirsiniz. Henüz E-Nabız şifresi almadı iseniz yapacağınız işlemler şu şekildedir: Ana sayfada “E-Nabız Hesabım Yok” butonuna basarak yönlendirildiğiniz sayfada “e devlet ile giriş” bölümüne gelerek e-devlet bilgileriniz ile giriş yapıp karşınıza çıkan ekranda E-Nabız uygulaması için şifre alabilirsiniz. Bu şifre ile tekrar ana sayfaya gelerek uygulamaya girebilirsiniz.

4) E-Nabız Şifre Değiştirme

E-Nabız günümüzde en çok kullanılan sağlık uygulamalarındandır. Uygulama sayesinde tüm hastane ve hastalık geçmişinizi öğrenebilir en yakın hastane eczane gibi daha birçok bilgiye çok kısa sürede ulaşabilirsiniz.

E-Nabız uygulamasına yukarıda bahsedilen kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra giriş yapabilir tüm bildiklerinizi doldurup uygulamayı kullanabilirsiniz. E-Nabız şifrenizi unutursanız direkt olarak e devlet ile giriş yapabilirsiniz ve daha sonra e-devletten yeni E-Nabız şifresi alabilirsiniz. Veya sana sayfaya gelerek “şifremi unuttum” butonuna basabilirsiniz. Karşınıza çıkan ekranda telefon numarası ve TC kimlik numarası bölümü çıkar. E-Nabız’a Kayıt olurken verdiğiniz telefon numarasını yazarak ve TC kimlik numaranızı girerek telefonunuza gelecek olan SMS ile şifrenizi sıfırlayabilir yeni şifre oluşturabilirsiniz.

5) E-Nabız Boy-Kilo Değişimi

E-Nabız uygulaması sağlık açısından tüm bilgilerinizi kayıt edebilen istenildiğinde değiştirebilen ve tüm kişisel sağlık bilgilerinizi (tahlil, randevu, sonuç) gizlilik ilkesi içerisinde saklayan ücretsiz bir sağlık uygulamasıdır.

E-Nabız uygulamasına henüz kayıt olurken size boy ve kilonuz sorulmaktadır ancak zamanla değişebilecek faktörler olduğu için bunları güncellememiz gerekebilir. Bu işlemleri yapabilmek için E-Nabız uygulamasına giriş yapıp karşınıza çıkan ana sayfada ortada bulunan boy ve kilo butonlarından değişmek istediğinizin üzerine basarak karşınıza çıkan ekranda “veri ekleme” butonuna basarak güncel bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. Dilerseniz daha önce eklediğiniz tüm bilgilerinizin geçmişini görebilir; günlük haftalık aylık olarak değişimlerinize bakabilirsiniz.

6) E-Nabız Birincil Telefon Numarası Değiştirme

E-Nabız güncel bir sağlık uygulaması olup hızlı bir şekilde erişebilme güncel olma ve kişisel gizliliği koruması açısından çok kullanışlı bir sağlık uygulamasıdır.

E-Nabız uygulamasına giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ana sayfanın ortasında bulunan profil fotoğrafı simgesine tıklayarak profil düzenleme sayfasına gelebilirsiniz. Burada dilerseniz yeni telefon numarası acil durumda aranacak kişi numarası da ekleyebilirsiniz. Birincil telefon numarasını güncellemek için sayfanın aşağısında bulunan telefon numarasının hemen sağında bulunan düzenle butonuna basarak buradan dilerseniz eski telefon numarasını kaldırabilir yerine yenisini ekleyebilirsiniz. Dilerseniz de yeni bir numara daha ekleyip eklediğiniz numarasının hemen altında bulunan birincil telefon numarası yap butonuna basarak onay verdiğiniz numarayı birincil telefon numarası yapıp diğerini ikinci sıraya koyabilirsiniz. Sizin her zaman yanınızda bulunan telefon numarasının birincil telefon numarası olarak kalması çok daha uygun olacaktır.

7) E-Nabız Kan Grubu Değiştirme

E-Nabız günümüzde milyonlarca insanın sağlık konusunda tüm bilgilerini kaydeden istenildiği zaman güçlü bir şekilde sunabilen bir sağlık uygulamasıdır.

E-Nabız uygulamasına giriş yaptıktan sonra yönlendirildiğiniz ana sayfanın hemen ortasında kan grubu bilgilerinizi görebilirsiniz. Kaan grubu bilgilerinizi uygulamaya henüz kayıt olurken doldurduğunuz bilgi formunda görebilirsiniz. Kan grubunuzu bilmiyor iseniz ve hiçbir şekilde kan grubu öğrenme işlemini yaptırmadıysanız direkt olarak E-Nabız uygulamasında kan gurubunuzu öğrenmezsiniz. Daha önce öğrenmiş fakat unutmuş iseniz ana sayfada hastane ziyaretlerim bölümünden uygun gün ve tarihe giderek yapılan işlemin detayları ve sonuçlarında kan grubunuzu tekrar görebilirsiniz. Uygulamaya ilk girişte kan gurubu kısmını boş bırakmış veya yanlış girmiş olabilirsiniz ki böyle bir durumla karşı karşıya iseniz mutlaka bir an önce doğru kan grubunu yazmalısınız. Bunun için de yine ana sayfada bulunan profil fotoğrafı kısmına tıklayarak açılan sayfada Kan gurubu kısmının yanındaki değiştir butonu ile kan grubunuzu değiştirebilirsiniz.

8) E-Nabız Bilgileri Silme

E-Nabız uygulaması tüm hastane geçmişi, randevu geçmişi, reçete, tahlil sonucu gibi birçok bilgiyi içinde barındıran, dilendiği zaman hızlıca erişilebilen, bilgileri kaydeden bir sağlık uygulamasıdır.

E-Nabız uygulamasına giriş yaptıktan sonra yönlendirildiğiniz ana sayfada bulunan profil fotoğrafı üzerine tıklayarak bütün bilgilerinizi görebileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada kişisel bilgilerinizi (boy, kilo, vücut kitle indeksi,kan grubu) ve iletişim bilgilerinizi (e-posta,cep telefonu,acil durumda aranacak kişi) görebilirsiniz. Bu bilgilerinizin hemen sağında bulunan “değiştir” butonu ile tüm bilgilerinizi değiştirebilir, silebilir, güncelleyebilirsiniz.

9) E-Nabız Tahlil Sonuçları

E-Nabız hızlı, gizli, güncel ve hastane açısından yapabileceğiniz birçok işlemi çok kısa sürede yapabilen bir sağlık uygulamasıdır.

E-Nabız uygulamasına giriş yaptıktan sonra karşınızda bulunan ana sayfayı yukarı doğru iterek “tüm hastane ziyaretlerim” kısmına giriş yapabilirsiniz. Buraya girdikten sonra bakmak istediğiniz tahlil sonucunuzun gününü ve tarihini bulup tıklayınız. Açılan sayfada detayları görüntüle kısmından hastalıklar tetikler ve reçeteleri görüntüleyebilirsiniz. Burada tahlil sonucunuzun çıktığını görürseniz tekrar ana sayfaya gelerek sayfayı yukarı itip “Radyoloji görüntülerim” veya “tahlillerim” bölümünden bakmak istediğiniz sonucunuza uygun olan hangisi ise seçebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra yine uygun tarih ve saate gelerek sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Bu sonuçları sadece siz ve hekiminiz görebilir eğer sonucu başka bir hekime göstereceksiniz uygulamanın ayarlar- gizlilik ayarları kısmından bu ayarınızı değiştirebilirsiniz.

E-Nabız uygulaması hastane hayatımızın tüm bilgilerini ve ileriye yönelik yapılacak olan tüm randevuları içinde barındıran randevu reçete tahlil gibi işlemleri kolaylıkla görüntüleyebilen ulaşımı kolay bir sağlık uygulamasıdır.

E-Nabız uygulamasına giriş yaptıktan sonra yönlendirildiğiniz ana sayfada sol üstte bulunan üç çizgiye basarak seçenekler sayfasını açabilirsiniz. Açılan yerde geçici süre üret butonuna basarak burada açılan kamera sayfasına E-Nabız internet sitesinde “profil bilgileri” kısmından “cihaz ekleme” seçeneğine tıklayıp karşınıza çıkan sayfadaki “karekod”u telefonunuzdaki E-Nabız tarafından açılan kamera sayfasına okuttuğunuzda cihazınıza girilen profildeki E-Nabız’ı kaydedebilirsiniz.

Ayrıca barkod no seçeneği ile son yılların en büyük sorunu Covid-19 hakkında işlemleriniz varsa bunları da gerçekleştirebilir, Barkod No ile test sonucunuza bakabilirsiniz. Yine e-devleti olmayan vatandaşlar için geçici şifre bölümüne barkod no ile hemen ulaşabilir işlemlerinizi daha hızlı şekilde yapabilirsiniz.

11) E-Nabız İletişim Hattı

E-Nabız uygulaması kullanımı kolay, ulaşımı hızlı, sunduğu sınırsız seçenekle günümüzde gelişen teknoloji ile hastane, randevu, reçete, tahlil, aile hekimi, hastalık ve hastane geçmişi, Covid-19 aşı, Covid-19 sonucu gibi bölümlerle ve sunduğu daha birçok seçenek ile son yıllarda en çok kullanılan hastane uygulamasıdır.

E-Nabız uygulamasına herhangi bir şekilde kayıt olamamış iseniz, uygulama hakkında bilgi almak için, uygulama hakkında dilek ve şikayetleriniz için, E-Nabız da bulamadığınız içerikleriniz için vb. tüm sorunlarınız için E-Nabız iletişim numarasını arayarak dilek ve şikayette bulunabilirsiniz. En kısa sürede Dilek ve şikayetiniz yerine getirilecektir. E-Nabız iletişim hattı numarasına ulaşabilmek için internetinizin arama butonuna “yazılım destek sistemi” yazıp aratarak ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada ilgili numarayı bulabilir ve 7-24 arayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.