E-Nabiz

Apranax Antibiyotik mi

07.01.2023
Apranax Antibiyotik mi

Apranax tablet şeklinde satılan, her tablet içerisinde 500 mg naproksen sodyum içeren bir ilaçtır. Apranax antibiyotik mi ile alakalı araştırılan soru için araştırmalar göstermiştir ki apranax ağrı kesici bir ilaç olup antibiyotik değildir. Apranax reçeteli olarak doktor tarafından tedavi görüldüğü takdirde eczanelerden satın alınabilir. Apranax eczane satış fiyatı 71.75 TL olarak güncellenmiştir.

Apranax Kullananlar

Apranax, ağrı ve ateş giderme amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Apranax kullananlar, ağrıya veya ateşe maruz kalan herkes olarak düşünebilir. Ancak, Apranax ve benzeri ağrı kesicilerin kullanımı, doktor tarafından reçete edilmeli ve tavsiye edilen dozaj ve sürede kullanılmalıdır. Apranax ne için kullanılır hakkında net bir cevap verecek olursak, Apranax, aspirin, paracetamol ve kodein içeren bir ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Genellikle ağrı ve ateş giderme amacıyla kullanılır. Ayrıca, burun tıkanıklığı, nezle gibi solunum yolu enfeksiyonlarının belirtilerini azaltmak için de kullanılabilir.

Apranax gibi ağrı kesicilerin kullanımı, bazı yan etkilere neden olabilir. Bunlar arasında şu belirtiler sayılabilir:

  • Mide bulantısı ve kusma
  • Baş dönmesi ve uyuşukluk
  • Mide veya bağırsak ülserlerine neden olma potansiyeli
  • Bronş spazmı(nefes darlığı) oluşturma potansiyeli (özellikle astım olanlar için)

Bu yan etkilerin oluşma olasılığı, ilacın dozajına ve süresine göre değişebilir. Ayrıca, bazı kişilerde bu ilaçlardan daha fazla yan etki görülebilir. Bu nedenle, Apranax ve benzeri ağrı kesicilerin kullanımı, doktor tarafından reçete edilmeli ve tavsiye edilen dozaj ve sürede kullanılmalıdır.

Apranax muadiliSynax forte, Sodinax, Rumazolidin, Romaksen, Opraks, Naprosyn
Apranax reçetesiz eczane fiyatı71.75 TL
Barkod numarası8699514091530
Apranax endikasyonlarıKadınlarda adet sancısı, ameliyatlarda ağrı kesici olarak endikedir

Diğer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.