E-Nabiz

Afebryl Antibiyotik mi

07.01.2023
Afebryl Antibiyotik mi

Afebryl suda eriyen ilaç sınıfına girmektedir. İçeriğinde C vitamini, parasetamol ve asetilsalisilik asit bulunmaktadır. Yarın bardak su içerisine konulan toz çözelti kaşıt yardımı ile karıştırılarak homojen bir hale getirilir. Afebryl antibiyotik mi birçok insan tarafından merak edilmektedir. İlacın antibiyotik olarak düşünülmesinin sebebi Afebryl ilacının gribal enfeksiyonlarda kullanımıdır. Ancak Afebryl antibiyotik sınıfında değildir. Sadece üst solunum yollarını rahatlatmak amacı ile hastanın kötüleşmesini engellemektedir.

Ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği bulunmaktadır. Ancak doktor kontrolünde alınması önerilmektedir. Farklı kronik rahatsızlıklarda alındığında hastanın yaşam kalitesini riske atabilir. Özellikle kan kanserlerinde ve kan hastalıklarında alınması uygun değildir. Afebryl eczane fiyatı 55.52 lira olarak gözlemlenmektedir.

Afebryl Kullananlar

Afebryl gribal enfeksiyonlarda hastanın hızlı iyileşmesinde etki sağlayabilmektedir. Özellikle gribin vermiş olduğu ağrıların hafifletilmesinde etki sağlamaktadır. Afebryl kullananlar bitkin düşen bünyelerini toparlayabilmektedir. Ancak ilacın diğer ilaçlarla etkileşimi yoğundur. Bu yüzden kullanmadan önce doktora kronik rahatsızlıklar hakkında bilgi vermeniz doğru bir yaklaşım olacaktır.

Afebryl muadiliAdefen, Aljil, Darvolin, Dexaphen, Dexpaduo, Doladamon
Afebryl reçetesiz eczane fiyatı55.52 TL
Barkod numarası8699671020015
Afebryl endikasyonlarıYetişkin bireylerde ateşli durumlarda ve akut ağrılarda endikedir

Özellikle böbrek, kalp ve karaciğer yetmezlikleri olan hastalar Afebryl kullanamaz. Afebryl ne için kullanılır kısaca bilgilendirelim. İlacın kullanım amacı ateş seviyesinin düşürülmesi ve gribin yaratmış olduğu ağrıların giderilmesidir. Ancak dikkatli ve önerilen dozlarda kullanılması oldukça önemlidir. Afebryl hamileliğin altıncı ayından sonra kullanılması kesinlikle önerilmez. Alerjik reaksiyon gösteren hastalar içinde kullanımı uygun olmayabilir. Doktor önerisi ile alınacak ilaçlar arasında yer alır.

Benzeri yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.