E-Nabiz

Madeleb krem aile hekimi yazabilir mi

12.03.2022
Madeleb krem aile hekimi yazabilir mi

Madeleb krem aile hekimi yazabilir mi ve aile hekimi cilt kremi yazar mı gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Madeleb krem sivilce tedavisinde kullanılan önemli ilaç içeriklerinden biridir. Özellikle hücre yenileme formülü ile kadınlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Madeleb krem aile hekimi yazabilir mi

Madeleb aile hekimi yazabilir mi birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bazı cilt sorunlarına karşı Madeleb krem oldukça yarar sağlamaktadır. Bu sebeple eczane maliyetlerini düşürmek adına kişiler aile hekimleri tarafından yazılıp yazılmadığını sık sorulan sorular arasındadır. Madeleb krem reçeteye cilt doktorları tarafından yazılabilmektedir. Aile hekimlerinin cilt hastalıkları üzerinde ilaç yazma yetkisi yoktur. Elbette ki bazı krem içerikleri aile hekimleri tarafından yazılsa da hastalara Madeleb krem reçetesi veremezler.

Aile hekimleri dermatoloji içerikli ilaçlara reçete düzenleyemezler. Özellikle hastalar kafasına göre cilt kremi kullanamazlar. Çünkü her ilacın olumlu etkileri olabileceği gibi olumsuz etkileri de bulunmaktadır. İlaç kullanımı oldukça hassastır. Bazı cilt hastalıklarında krem kullanımı kontrollü olmalıdır. Bu yüzden krem yazabilme ve doz belirtme hakkı tamamen dermatoloji hekimlerine aittir. Dolayısı ile aile hekimleri kesinlikle Madeleb kremi özel olarak hastalara reçete edemez. Ayrıca son zamanlarda cilt kusurlarında etkili olması ile gündeme gelen Madeleb krem adeta özel istek olmaktadır. Dermatoloji doktoru uygun gördüğü takdirde Madeleb krem kullanımı sağlanabilmektedir. Bilinçsizce Madeleb kullanımı tüylenmeye sebep olmaktadır. Aile hekimleri cilt kremleri üzerinde reçete düzenleyememektedir. Reçete etmiş olsa bile bunu devlet kapsamında almanız imkansızdır. Çünkü bu kremi hastaya aile hekiminin yetkisi bulunmamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.