E-Nabiz

Antepsin Antibiyotik mi

09.01.2023
Antepsin Antibiyotik mi
Antepsin muadiliAntepsin 60 tablet, Antepsin 250 ml süspansiyon
Antepsin reçetesiz fiyatı130.15 TL
Barkod numarası8699569010012
Antepsin endikasyonlarıMide yaralanması tedavisinde ve mide iltihabında endikedir

Antepsin mide, yemek borusu ve onikiparmak bağırsağında oluşan ülser tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Tablet ve şurup formları vardır. Mide rahatsızlığı olanlar yemeklerden önce aç karnına kullandığında Antepsin sindirim sisteminde koruyucu bir tabaka oluşturur. Etken maddesi sukralfattır. Sukralfat ülserli bölgelerde koruyucu bir tabaka oluşturarak sindirim sistemini korur. Bağırsaklar tarafından emilmez ve kana karışmaz ve boşaltım sistemiyle dışarı atılır.

Antepsinin sindirim sisteminde oluşturduğu koruyucu tabaka sayesinde midede ve yemek borusunda bulunan ülser mide asidinden korunur. Sindirim sisteminde rahatsızlık olanlar Antepsin ilacını sık kullandıkları için Antepsin antibiyotik mi gibi bir meraka kapılırlar. Antepsin antibiyotik değildir. Ağız içerisinde oluşan yaralar için de Antepsin süspansiyon ile gargara yapılabilir. Aftların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur. Antepsin eczane fiyatı; 60 tablet formunda olan Antepsin 130.15 TL, 250 ml’lik süspansiyon ise 107.52 TL’dir.

Antepsin Kullananlar

Antepsin doktorlar tarafından yemeklerden 1 saat önce alınmasını önerilen bir ilaçtır. Antepsin kullananlar dışkı renginde farklılıklar gördüğünde paniğe kapılabilir. Dışkı rengindeki değişiklikler tamamen ilacın etken maddesi olan sukralfattan kaynaklanan bir durumdur. Sukralfat sindirim sistemi tarafından emilmeyip doğrudan boşaltım sistemine geçtiği için dışkı rengindeki değişiklik normaldir. Antepsin ne için kullanılır konusuna tekrar değinecek olursak; Antepsin sindirim sisteminde oluşan ülserleri tedavi için kullanılan bir mide koruyucu ilaçtır. Ülserin yanı sıra ağız içinde oluşan yaralar için de Antepsin süspansiyon gargara olarak kullanılabilir.

Diğer faydalı yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.