E-Nabiz

Aile hekimi grip aşısı yazabilir mi

06.03.2022
Aile hekimi grip aşısı yazabilir mi

Aile sağlığında bulunan hekimler vatandaşların yaşam kalitelerini yükseltmesi adına reçete yazabilmektedir. Aile hekimi grip aşısı yazabilir mi vatandaşlar arasında oldukça merak uyandırmaktadır. Grip aşıları direk olarak eczaneden alınıp uygulandığı takdirde belirli bir ücretin ödenmesi şarttır. Aşı ücretinin devlet tarafından karşılanması için grip aşısı aile hekimine kolayca yazdırılabilir. Ancak grip aşısını aile hekimine yazdırırken dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Aile hekimi her isteyen vatandaşa grip aşısı yazamaz. Grip aşısını yazdırabilmek için sağlık bakanlığından onaylı olmanız gerekir.

Aile Hekimi Reçetesi ile Grip Aşısı

Aile hekimi influenza aşısı yazabilmesi için öncelikle e-nabız üzerinden risk durumunuzun incelenmesi gerekir. İnfluenza risk durumu dışındaysanız aile hekimine grip aşısı yazdırsanız bile aşıyı almanız mümkün değildir. Çünkü reçete yazıldıktan sonra eczane bilgilerinizi kontrol etmektedir. Risk dışındaki bir hasta ne yazık ki grip aşısı olamamaktadır. Aile hekimleri grip aşınızı reçeteye yazabilmektedir. Grip riski ile karşı karşıya olan hastalar aile hekimlerine giderek grip aşısı yazdırabilirler.

İnfluenza Aşısı Aile Hekimi Reçetesi

Grip aşısı aile hekimi reçetesi ile alınabilir. Elbette ki risk grubunda olmak önemlidir. Kronik hastalığı olan kişiler ve altmış beş yaş üstü kişiler risk grubundadır. Bu sebeple aşı için aile hekimlerine gidebilirler. Ayrıca grip aşısı için ücret ödememeleri açısından aile hekimlerinde reçete yazdırmak oldukça akıllıca olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.