E-Nabiz

MHRS Erken Randevu Alma İnternetten

17.04.2022
MHRS Erken Randevu Alma İnternetten

MHRS erken randevu alma internetten yapılır mı diye merak ediyorsanız, yazımıza göz atın. Burada MHRS ile ilgili bilinmeyenlerden, erken randevu alma işlemine ilişkin bilgileri bulacaksınız.

MHRS Erken Randevu Alma İnternetten Nasıl Yapılır

MHRS erken randevu alma internetten yapılır. Bunun için MHRS sisteminin web sayfasına giriş yapmalısınız. Şifre ve kullanıcı adı ile giriş yapabilirsiniz. Eğer şifre oluşturmak istemiyor iseniz e-devlet üzerinden de sisteme giriş yapabilirsiniz. Ardından randevu alacağınız birimi seçebilirsiniz. Diş hastanelerinden ya da hastane polikliniklerinden MHRS yardımı ile randevu alınmaktadır. Ancak ne yazık ki sistem sürekli dolu görünür. Bunun temel nedeni hastaların randevuları almaları ve hekimlerin de boş randevularının olmamasıdır. Ancak erken randevu nasıl alınır diye merak ediyorsanız bunun da bir yöntemi vardır.

İlgili yazı: MHRS randevu alma saatleri

MHRS Erken Randevu Alma

MHRS sisteminde gece randevusu diye bilinen bir sistem vardır. Randevular gece 00.00 olunca açılır. O günün randevularının açılma saati budur. Bu sayede bu zaman diliminde insanlar bekler ve hızlı olarak erken randevu sisteminden yararlanır. Saat 16.00 olduğu zaman da MHRS sistemi ikinci güncellemeleri yapılır. Güncelleme ile birlikte randevuyu iptal eden, gelmeyen ya da sistem tarafından iptal edilen durumlar olur. Bu sistem içerisinde var olan güncelleme ile boş zamanlar ortaya çıkar. Bu da vatandaşların randevu oluşturması ile doldurulur. Yani sizler MHRS erken randevu alma işlemi için; 00.00 ile 00.30 arasında ve 16.00 ile 16.30 arasında sisteme girerek randevularınızı oluşturabilirsiniz. Bu arada yoğunluk olduğu için ve güncelleme zamanları olduğu için erkenden randevu alırsınız. Yarım saatlik bir zaman diliminde sistem yoğunluğuna bağlı olarak neredeyse tüm randevular alınmış olur.

Ayrıca MHRS yeni tarihler ne zaman açılıyor adlı yazımızda da sizlerin en erken ne zaman randevu alabileceği anlatılmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.