E-Nabiz

Aile Hekimi Cymbalta Yazabilir Mi?

06.04.2022
Aile Hekimi Cymbalta Yazabilir Mi?

Cymbalta ilacını duydunuz ve bunu kullanmak isteyebilirsiniz. Sizin kullandığınız sinir ve ruh hastalıklarına dair bir ilaç bulunuyordur fakat iyi gelmediğini düşünüyorsunuz. Bu ilacı kullanmak istiyor ve hangi alan hekimin bu ilacı yazacağını bilmiyorsunuz. O halde sizler de aile hekimi cymbalta yazabilir mi diye sizler de bu konuya ilişkin bilgi alabilirsiniz. Yazımızda ilgili konu hususunda destek bulabilirsiniz.

Cymbalta Ne İçin Önerilir?

Cymbalta ruh ve sinir hastalıkları tedavisi için önerilen bir ilaç türüdür. Anksiyete, depresyon, dikkat dağınıklığı, kaydı durum bozukluğu, intihar düşüncesi, uyku bozukluğu gibi problemler ile meydana gelen durumları içermektedir. Bu tür duruma ait hastalara hekim önerisi ile reçete edilen bir ilaçtır ayrıca bu ilaç reçetesiz ve raporsuz verilemez. Bunun için bir rapor oluşturulması gerekir. Reçetesiz satılan bir ilaç değildir. 68 TL gibi bir piyasa fiyatı bulunmakla birlikte SGK kapsamında devletin belirli bir oranını karşıladığı bir ilaçtır.

D vitamini sgk karşılıyor mu

Cymbalta Aile Hekimi Yazabilir Mi?

Cymbalta aile hekimi yazabilir mi sorunuzun cevabı kısmen evet kısmen hayırdır. Öncelikle bu ila. Psikiyatri alanına sahip olan uzman hekimlerin yazabileceği türden bir ilaçtır. Dolayısı ile aile hekimleri ilgili ilacı yazma yetkisinde değildir. Ancak bir psikiyatriye gitmiş ve cymbalta ilacı alabileceğine dair bir rapor çıkartılmış olan hastaya bu rapora istinaden aile hekimi ilgili reçeteyi oluşturabilir. Bu hususta yetki verilmiştir. 3 aydan az olmak kaydı ile kullanılabilir bir ilaç ise, aile hekiminin bunu reçete etme yetkisi vardır.

Cymbalta yan etkileri nelerdir, cymbalta ne işe yarar ve cymbalta muadili hangisidir gibi sorulara da cevaplar aramaktayız.

Ketoral şampuan için eczanelere giden vatandaşlar fiyatının pahalı olması dolayısıyla aile hekimi ketoral şampuan yazabilir mi sorularını da yorumlarda dile getirdikleri için bu yazıyı ele aldık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.