E-Nabiz

MHRS aşı süreciniz tamamlanmıştır ne demek

20.03.2022
MHRS aşı süreciniz tamamlanmıştır ne demek

MHRS aşı süreciniz tamamlanmıştır ne demek ve mhrs aşı süreciniz tamamlanmıştır gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. 2019 yılı Kasım ayı itibariyle hayatımıza giren covid19 virüsü birçok ülkeyi sosyal, ekonomik ve sağlık açısından oldukça kötü etkiledi. Uzun laboratuvar çalışmaları sonucunda covid19 ‘ a karşı aşının bulunmasıyla birlikte başta ülkemiz olmak üzere birçok ülke vatandaşlarına aşı hizmetini sundu.

Ülkemizde son gelişmeler ile birlikte 3 doz aşı vatandaşlara ücretsiz bir şekilde hizmete açıldı. Covid19 aşısı hastanede, sağlık ocaklarında ya da ihtiyaç doğrultusunda evde vurulabiliyor. Belirlenen tarihlerde vatandaşların 3 doz aşıyı da vurdurmaları uzmanlar tarafından öneriliyor. Birinci dozu vurulacağınız tarihi seçtikten sonra diğer dozları mhrs sisteminden ne zaman vurulabileceğinizi görebilirsiniz. Böylelikle aşı takibinizi kolaylıkla mhrs sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Uzmanlara göre 3.doz aşı gerekli. Daha önce 2 doz Sinovac aşısı yaptıranların 1 doz da BioNTech yaptırması şiddetle tavsiye ediliyor. Yaptırmanız gereken bu 3 doz aşıyı tamamladığınızda sistemde ‘’aşı süreciniz tamamlanmıştır ‘’ yazısını göreceksiniz. Peki, aşı süreciniz tamamlanmıştır ne demek?

MHRS aşı süreciniz tamamlanmıştır ne demek?

Sağlık bakanlığının bize sunduğu ücretsiz aşı olma hizmetinde yer alan 3 doz aşıyı vurulduğunuz anlamına gelir. Aşılanma sürecini başarıyla tamamlamış olursunuz. Mhrs ekranında çıkan aşı süreciniz tamamlanmıştır ibaresi başka bir aşı olmanıza gerek yoktur anlamına gelir. Şuan dünyanın hiçbir yerinde 4. Doz aşı uygulaması yoktur. Yeni bir güncelleme olmadıkça aşı olmaz süreci 1.doz, 2.doz ve son olarak 3.doz şeklinde devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.