E-Nabiz

Aile hekimi alerji ilacı yazabilir mi?

10.01.2022
Aile hekimi alerji ilacı yazabilir mi?

Sağlık bakanlığında, yürürlüğe giren ve eve en yakın olan sağlık ocakların da sözleşmeli görevlendirilen aile hekimin yanında tüm ilaçlar ve alerji ilaçlar yazdırılabilir. Hangi alerji ilaçları yazdırılabilir, sorusuna gelirsek eğer.

Aile hekimi alerji ilacı yazabilir mi?

Mafelukast: Astımın tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir.

Antihistaminik: Bedende enflasmasyon 5 tane belirti görülür.

  1. Ağrı
  2. Isı artışı
  3. Kızarıklık
  4. Şişlik
  5. fonksiyon kaybı ve histamine neden olur.

Histaminin kişinin alerjik olduğu madde ile karşılaşmadan önce adı Antihistaminik olan alerji ilacın alınması gereken bir antibiyotiktir.

Kombinasyonlarını içeren “Desmont”ve “Levmont”yani 30 ve 90 tablet bliser ambalaj da piyasaya sunulan “Desmont”ve “Levmont” alerjik rinit ve alerjik rinitte beraber olan astım tedavisinde giderilmesinde yardımcı olan Antihistaminik ve Mafelukast adlı ilaçlar için alerjik rinit teşhisi; reçete ve raporlarda belirtilen “mevsimsel,yıl boyu,devam eden”pereniyal”beraber seyreden astım giderilmesi için, alınması gereken antibiyotik ilaçlardır.

Seftriakson: Bir dizi bakteriyel enfeksiyon tedavisinde kullanılması gereken üçüncü nesil bir sefalosporin olan bir antibiyotiktir.

Yukarıda saydığımız Monfelukast,Antihistaminik ve Seftriakson alerji ilaçları olan antibiyotiktir E-reçete onayında geçerek UH-P ayakta tedaviye bakan uzman hekim ve aile hekiminin yanında tüm ilaç ve alerji ilaçlarıda dahil reçeteyle yazdırılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.