E-Nabiz

Vasoxen aile hekimi yazabilir mi

10.03.2022
Vasoxen aile hekimi yazabilir mi

Vasoxen aile hekimi yazabilir mi, vasoxen nedir, vasoxen kullananlar yorumlar, vasoxen ne işe yarar, vasoxen etkisini ne zaman gösterir ve Vasoxen ne işe yarar gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Vasoxen tablet, kalp atım hızındaki artışı önleyici ve kan damarlarının genişletici etkisiyle kalbin kan pompalamasını kolaylaştırır. Kalbin çalışma yükünü azaltır ve yüksek tansiyon düşmesini sağlar. Bu yazıda aile hekimi hangi ilaçları yazabilir? Aile hekimi vasoxen yazabilir mi? gibi sorulara cevap bulacaksınız.

Vasoxen Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Vasoxen tablet, yüksek tansiyon tedavisinde ve kronik kalp yetmezliği tedavisinde kullanılır. Yüksek tansiyon; birçok farklı nedene bağlı olarak kan basıncının yükselmesi olarak adlandırılır. Kronik kalp yetmezliği; kalbin çeşitli nedenler ile zarar görmesi ya da zayıflaması olarak tanımlanır. Vasoxen tablet, kalp atım hızını düzenlemeye ve kalbin çalışma yükünü azaltmak için kullanılır.

Aile Hekimi Hangi Tür İlaçları Yazabilir?

Aile hekimleri tarafından hastalar için uygulanacak tedavi ve reçete edilecek ilaçlar sınırlıdır. Aile hekimlerin reçete edebileceği ilaçlar aşağıda listelenmiştir.

Aile hekimleri

  • ARB grubu antihipertansifler ilaçlar: Hipertansiyon tedavisinde kullanılan ilaçlar olarak adlandırılır.
  • Nateglinid grubundaki antidiyabetikler: Diyabet tedavisinde kullanılan ilaçlar olarak adlandırılır.
  • Osteoporoz ilaçları Kemik erimesi için kullanılan ilaçlar olarak adlandırılır.
  • Perantral sefolosprinler: Günümüzde çok sık kullanılan bir antibiyotik grubudur. Solunum yolu enfeksiyonları, üriner sistem enfeksiyonları ve yumuşak doku enfeksiyonları gibi enfeksiyon türleri için kullanılan ilaçlar olarak adlandırılır.
  • Menopoz ilaçları
  • Kanser ilaçları
  • İyi huylu prostat büyümesi ilaçları reçete edebilir.

Aile Hekimleri Hangi Tür İlaçları Yazamaz?

Dermatoloji uzmanları tarafından yazılan bazı ilaçları, Nöroloji uzmanları tarafından yazılan ilaçları ve Psikiyatrik ilaçları aile hekimleri reçete edemez.

Aile Hekimi Vasoxen Yazabilir mi?

Vasoxen tablet, antihipertansifler ilaç grubuna girer. Antihipertansifler ilaç grubunda bulunan ilaçlar aile hekimleri tarafından reçete edilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.