E-Nabiz

MHRS mesai dışı randevu ne demek

23.03.2022
MHRS mesai dışı randevu ne demek

MHRS Mesai dışı randevu ne demek diye merak ediyorsanız sizler de yazımızdan buna ilişkin olarak yararlanabilirsiniz. Güvenilir bilgiler ve MHRS sistemine ilişkin merak ettiklerinizi sitemizden bulabilmeniz mümkün olur. Mesai dışı randevu hatası aldığınız zaman ne anlama gelir ve sizin ne yapmanız gerekir gibi soruların yanıtlarını sitemizde bulabilmeniz mümkün olacaktır.

Mesai Dışı Randevu

Gün içinde çalıştığı için ya da başka nedenlerden dolayı hastaneye gidemeyen insanlar vardır. Bu vatandaşların mağdur olmaması adına Türkiye sağlık sisteminde profesyonel bir çalışmaya imza atılmıştır. Bunun adı da mesai dışı randevu sistemi olmuştur. Bilindiği üzere hastaneler ya da sağlık ocakları 17.00 a kadar poliklinik hizmeti veriyor. Ancak bu zamandan sonra hastaneye gidenler yalnızca acil bölümünden giriş yaptırabiliyorlar. Acillerde o gecenin nöbetçi hekiminin branşı ne ise, fark etmiyor ve muayene olabiliyorsunuz. Ancak poliklinik hizmeti almaya ihtiyacınız olabiliyor. Bunun için mesai dışı randevu sisteminden de MHRS aracılığı ile randevu oluşturabilmeniz mümkün. 17.00 ile 20.00 saatleri arasında mesai dışı poliklinik hizmeti vatandaşlara sunuluyor. Bu hizmet herhangi bir ücrete tabi olmuyor.

MHRS Mesai Dışı Randevu Nasıl Alınır?

MHRS mesai dışı randevu her hastanede bulunmuyor. Bu nedenle MHRS sistemi üzerinden bulunduğunuz ilde bu uygulamanın olup olmadığına bakmalısınız. Eğer bulunuyor ise, mobil giriş ile ya da MHRS sisteminden internet üzerinden randevu alabilirsiniz. Bunun dışında 182’yi arayarak da mesai dışı randevu oluşturmanız mümkün olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.