E-Nabiz

MHRS Vatandaş Girişi ile Online Hekim Randevusu Al

23.03.2022
MHRS Vatandaş Girişi ile Online Hekim Randevusu Al

MHRS vatandaş girişi ile online hekim randevusu al, hasta vatandaşlar MHRS şifresi, MHRS vatandaş girişi muayene randevusu alma ve TC kimlik no ile e-randevu alma gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Sağlık Bakanlığına bağlı randevu hizmeti sunan online bir sistemdir.

MHRS Vatandaş Girişi ile Online Hekim Randevusu Al

Merkezi Hekim Randevu Sisteminden randevu alabilmenin 3 yolu vardır:

  1. Merkezi Hekim Randevu Sistemine üyeliğiniz yoksa üye olarak randevu alabilirsiniz.
  2. Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) e-devlet aracılığı ile giriş yaparak randevu alabilirsiniz.
  3. Merkezi Hekim Randevu Sistemine üyeliğiniz varsa üye girişi yaparak randevu işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

MHRS randevu alabilmek için öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Merkezi Hekim Randevu Sisteminin (MHRS) web sayfasına giriş yaparak giriş sayfasında bulunan üye ol butonu ile üye olabilirsiniz. Üye ol butonunun ardından açılan sayfada kimlik bilgileriniz istenecektir. Bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra okudum, anladım kutucuğunu işaretleyerek üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ana sayfada bulunan Hastane Randevusu Al, Aşı Randevusu Al veya Aile Hekimi Randevusu Al seçeneklerinden herhangi birini seçerek randevu işleminizi başlatabilirsiniz. Bu kategorilerden birini seçip genel veya konuma göre arama yapabilirsiniz. Hastane seçimi ve doktor seçiminizi de gerçekleştirdikten sonra randevu işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Burada eğer randevu almak istediğiniz doktor sizin istediğiniz tarihte müsait ise o tarihi ve doktorunuzu seçerek randevunuzu onaylayabilirsiniz.

MHRS e-devlet aracılığı ile giriş yaparak randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) giriş sayfasında yer alan e-devlet ile giriş seçeneği ile sisteme giriş sağlayabilirsiniz. E devlet ile giriş seçeneğinde T.C kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) giriş yaptıktan sonra ana sayfada yer alan Randevu Al seçeneği ile randevu işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Ana sayfa da yer alan Hastane Randevusu Al, Aşı Randevusu Al veya Aile Hekimi Randevusu Al seçenekleri ile randevu alabilirsiniz. Bu kategorilerden herhangi birini seçip genel arama veya konuma göre arama yapabilirsiniz.

Öncelikle hastane tercihi ardından doktor tercihi yapabilirsiniz. İstediğiniz tarihte randevu almak istediğiniz doktor müsaitse randevu işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. MHRS üyeliğiniz var ise sisteme giriş yaptıktan sonra ana sayfada bulunan Hastane Randevusu Al, Aşı Randevusu Al veya Aile Hekimi Randevusu Al kategorilerinden birini seçerek, genel veya konuma göre arama yapabilirsiniz. Hastane seçiminizi yaptıktan sonra ilgili doktor için uygun bir tarihi seçerek randevu işleminizi onaylayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.