E-Nabiz

Netira Göz Damlası Reçetesiz Alınır mı

03.01.2023
Netira Göz Damlası Reçetesiz Alınır mı
Netira MuadiliNetromycin, Netilcin, Glynetil
Netira Fiyat 2023116.55 TL
Barkod Numarası8682225810064
Reçete RengiBeyaz reçete ile satılmaktadır

Netira göz damlası reçetesiz alınır mı sorusuna yanıt vermeden önce netira göz damlası hakkında geniş bilgi paylaşmakta yarar olacaktır. netira göz damlası reçeteli ya da reçetesiz satın alınabilen her hâlükârda doktor gözetiminde kullanılması gereken bir ilaçtır. Netira göz damlası reçeteli mi sorusunun en kısa ve net yanıtı evet olacaktır. netira göz damlası kişinin sadece gözüne uygulayabileceği, etken maddesi netilmisin sülfat olan bir ilaçtır.

Damlalıklı özel şişelerde piyasaya sunulan bu ilaç gözün dış enfeksiyonunun lokal tedavisinde kullanılmaktadır. Bu ilacın uzun süreli kullanımı mikroorganizmaların aşırı şekilde çoğalmasına neden olabilecektir. Özellikle emzirme döneminde olan kadınların kullanmaması önerilirken kontakt lens kullanan kişilerinde damlanın uygulanmasından önce lensini çıkarması gerekmektedir. Göz damlasının şişesi açıldıktan sonra 28 günde tüketilmelidir.

Netira Göz Damlası Reçetesiz Satılır mı

Netira göz damlası reçetesiz satılır mı sorusunun cevabı evettir ve netira göz damlası eczaneden alınır mı sorusunun cevabı da evet olacaktır. Netira göz damlası için uygulanması gereken doz ve sıklık ortalama günde 3 kez 1-2 damla olacak şekildedir. Kullanım sonrasında gözlerde şişlik, kızarıklık, ödem, kaşıntı, tahriş gibi durumlar gözlenirse ilacın kullanımı derhal bırakılmalı ve en yakın hastaneye gidilmelidir. Bu olası yan etkiler hafif ve orta dereceli yan etkilerdir. Netira göz damlası reçeteli olarak satılır. Netira göz damlası ilacının satış fiyatı 116.55 TL şeklindedir.

Mide koruyucu reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.