E-Nabiz

Zoretanin Reçetesiz Alınır mı

16.02.2023
Zoretanin Reçetesiz Alınır mı

Bu yazımızda, zoretanin reçetesiz alınır mı ve zoretanin reçetesiz satılır mı sorularına cevap vermeye çalışacağız. Zoretanin, ciltte oluşan sivilce sorunlarına çözüm bulmak amacıyla dermatologlar tarafından yazılır. 10mg, 30 tablet yumuşak jelatin kapsül ve 20 mg 30’lu tablet yumuşak jelatin kapsül formunda bulunur. Ciltteki sivilce sorunlarını çözmesiyle bilinen bu ilacın yan etkileri oldukça fazladır ve doktorlar tarafından ilaca başlamadan önce çeşitli testler istenmektedir. Örnek olarak kan testi sonucunuza göre ilaç kullanımı takip edilmektedir. Pek çok doktor, her ay düzenli olarak kan tahlili istemektedir.

Doğum kontrol hapı reçetesiz satılır mı

Zoretanin reçetesiz alınır mı sorusuna cevap olarak, alınamaz şeklinde cevaplayabiliriz. Zoretanin, dermatologlar tarafından reçete edilebilir.

Yan etkilerine baktığımızda ise;

  • İntihar eğilimi
  • Ruh halinde ani değişiklikler
  • Depresyon hissiyatı
  • Ciltte artan alerjik reaksiyonlar yer almaktadır.

Zoretanin 20 mg 30’lu tablet için satış fiyatı şu anda 212.36 TL‘dir. Zoretanin, SGK tarafından ayakta tedavi ve yatarak tedavi kategorilerinde karşılanmaktadır. İlaçla ilgili öne çıkan uyarı ise doğmamış bebeğe ciddi bir şekilde zarar verebileceği üzerinde olup, hamile olan kişiler veya hamile kalma olasılığı olan kişiler tarafından kullanılmaması gerektiği olarak belirtilmiştir.

Zoretanin Lekeleri Geçirir mi

Roaccutane, aknetrent ve zoretanin gibi ilaçlar vücuttaki sivilceleri kalıcı olarak geçiren ilaçlardandır. Özellikle zoretanin sivilce tedavisinde kalıcı ve ideal bir ilaçtır. Yüzdeki ve vücuttaki sivilceleri tamamen geçiriyor ve bunun ömür boyu böyle kalmasını sağlıyor. Zoretanin kullananların dikkat etmesi gerekenler arasında bunu sık sık kullanılmaması gerekiyor. Çünkü zoretanin kreminin yan etkileri arasında ilk zamanlarda mide bulantısı bulunmaktadır. Yani zoretanin lekeleri geçirir mi sorusunun cevabı evet ve ideal bir şekilde güneş lekesi olsun veya sivilce olsun tedavi edebilmektedir. Bunun yanında zoretanin cildi beyazlatma etkisine de sahiptir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.