E-Nabiz

Mhrs randevu çıktısı nasıl alınır

17.03.2022
Mhrs randevu çıktısı nasıl alınır

Mhrs randevu çıktısı nasıl alınır, mhrs hastane randevu nasil alinir, mhrs den sağlık raporu randevusu nasıl alınır, internetten nasıl randevu alınır ve hastanelere ve www.mhrs.gov.tr randevu alma gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden gerek hastane gerekse de sağlık ocağı için randevu alınabilmektedir. Randevu aldıktan sonra hastaneye veya sağlık ocağına giderek kolaylıkla belirlediğimiz saat ve tarihte muayene olabiliriz. Bunu yanında bazı durumlarda aldığımız randevunun basılı haline de ihtiyacımız olabilir. Bu durumda randevu çıktımızı nasıl alırız?

MHRS Randevusu Çıktısı Nasıl Alınır?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden aldığımız randevunun çıktısını almak için ilk olarak MHRS’ye giriş yapmamız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra;

  1. Sağ üst köşede bulunan menü butonuna tıklıyoruz.
  2. Menüde yer alan “randevu bilgileri” kısmına geliyoruz.
  3. Açılan menüden “Randevu Geçmişi” kısmına tıklıyoruz.
  4. Açılan sayfada “Randevularım” yazan sekmeye geliyoruz. Bu sekmeye geldikten sonra aktif randevularımızın listesi önümüze gelecektir.
  5. Gelen seçeneklerde randevu tarihimiz, randevu saatimiz, randevu aldığımız yer ve doktor görünecektir. Burada randevu tarih ve saatinin yer aldığı kısmın hemen altında bir yazıcı işareti bulunmaktadır.
  6. Burada bulunan yazıcı işaretine tıklıyoruz.
  7. Bu butona tıkladıktan sonra hemen indirme işlemi başlamayacaktır. Bu butona tıkladığımızda aldığımız randevu .pdf şeklinde bilgisayarımıza indirilecektir.
  8. Sonraki aşamada ise inen dosyayı buluyoruz (eğer tarayıcınızın ayarlarını değiştirmediyseniz download (indirilenler) klasörüne inecektir). Bulduğumuz dosyaya sağ tıklıyoruz daha sonra yazdır diyoruz.
  9. Son aşamada ise yazdırma penceresi karşımıza çıkacaktır. Buradan hangi yazıcıdan çıktı almak istediğimiz, kaç adet yazdırmak istediğimizi ve benzer bilgileri seçiyoruz ve “yazdır” butonuna tıklıyoruz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.