E-Nabiz

Diğer ebeveynin onayı bekleniyor ne demek

10.01.2023
Diğer ebeveynin onayı bekleniyor ne demek

E-Nabız sistemi Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların kullanımına sunulan kompleks ve içerisinde her türlü detayın yer aldığı bir uygulamadır. Son derece kolay bir kullanıma sahip olan e-Nabız uygulamasını sizler de kullanarak çeşitli hizmetlerden daha iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Diğer ebeveynin onayı bekleniyor ne demek

E-Nabız sisteminde diğer ebeveynin onayı bekleniyor ibaresiyle de karşılaşabilirsiniz. Bunun ne olduğunu aşağıda sırasıyla anlatmaya çalışacağız:

  • E-Nabız sistemine giriş yaptıktan sonra ilk olarak “Çocuklarım” sekmesine giriş yapılması gerekmektedir.
  • Ardından ise onay vermeniz gerekmektedir, eşinizin de bu aşamada onay vermesi gerekmektedir.
  • Eşi vefat eden ya da eşiyle boşanan kişilerin bu sorunu nasıl çözeceği hakkında e-Nabız tarafında net bir çalışma şuan için yoktur.

Özellikle de çocuklar için gerekli olan bu işlemlerin anne ve babalar tarafından titiz bir biçimde yönetilmesi gerekmektedir. Çünkü çocukları sorumluluğu ebeveynlerinde olup tüm gerekli işlemler yine ebeveynler tarafından gerçekleştirilmelidir. Diğer ebeveyn onayı bekleniyor sorunu da yine bu noktada çözülebilecek en önemli sorunlardan biridir. En önemli konulardan biri olan boy kilo değiştirme hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.