E-Nabiz

Tranko buskas aile hekimi yazabilir mı

07.03.2022
Tranko buskas aile hekimi yazabilir mı

Tranko buskas aile hekimi yazabilir mı, tranko buskas reçetesiz alınır mı, tranko buskas kullananların yorumları, tranko buskas uyku yapar mı, tranko buskas anksiyeteye iyi gelir mi ve tranko buskas kullananlar kadınlar kulübü gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz.

Tranko buskas aile hekimi yazabilir mı

Tranko Buskas karın spazmların ve kramplarının giderilmesi için kullanılan bir ilaçtır. Diğer kullanım alanları aşağıda belirtilmiştir.

  • Kadınların regl dönemlerindeki ağrıların giderilmesinde
  • Kadınların regl dönemlerinde ortaya çıkan huzursuzluk, gerginlik veya duygu durum değişikliklerinin giderilmesinde
  • Safra Kesesi ve safra yollarında oluşan kasılmaların giderilmesinde
  • Geçmeyen hıçkırık tedavilerinde
  • Rahim bölgesinde oluşan krampların giderilmesinde
  • Mide kramplarında ve mide yanmasının giderilmesinde de kullanır.

Kadın doğum hekimi, dahiliye hekimi, psikiyatri hekimi ya da aile hekimleri tarafından yazılabilir. Belirlenen hastalığın teşhisi ve ilerleyişine göre Tranko Buskas ilacının dozu artırılabilir ya da azaltılabilir.

Tranko Buskas Reçetesiz Alınır mı?

Tranko Buskas kadınların regl dönemlerindeki ağrılar ya da ani ruh değişiklikleri, mide ağrıları ve safra kesesi ağırları için kullanılır. İlaç ilgili hekim tarafından reçete edilmelidir. Doz ayarı, kullanım süresi ya da diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı hekimlerce belirlenmelidir. Aksi halde kişilerin sağlığı için tehlike oluşturabilir. Bu nedenle reçetesiz olarak eczaneden alınamaz.

Tranko Buskas Kullananların Yorumları

Erman bey diyor ki; Mide şişkinliğim için yazılmıştı. Düzenli kullanım sonucunda şişkinlik şikayetlerim düzelti. Ancak ilacı bıraktıktan sonra mide bulantıları yaşamaya başladım. Su içtikten sonra bile midem bulanıyor.

Hülya hanım diyor ki; Annem ilacı 4 yıldır kullanıyor. Kullanırken şikayetleri azaldı ancak bıraktığında uyku sorunları yaşamaya başladı.

Tranko Buskas Uyku Yapar mı?

Mide kramplarında ya da kadınların regl ağrıların ve krampların tedavisi için kullanılır. Gevşetici ve rahatlatıcı bir etkisi vardır. Bu nedenle kişiler uykulu hissedebilirler.

Tranko Buskas Anksiyeteye İyi Gelir mi?

Kasların istemsiz tepkileri sonucunda ilgili hekim tarafından reçete edilen ilaç, anksiyete tedavisi içinde kullanılır. Psikiyatrik ilaçların doz ayarı, kullanım süresi ya da diğer ilaçlar ile kullanımı hekim tarafından belirlenmelidir. Aksi halde kişilerin sağlığı için tehlike oluşturabilir.

Tranko Buskas Kullananlar Kadınlar Kulübü

Ayşe hanım diyor ki; Şu an tranko buskas’ı kullanıyorum. Antidepresan ile birlikte alıyorum. Herhangi bir zarar görmedim.

Sultan hanım diyor ki; Doktorum mide problemlerin psikolojik olduğunu söyledi ve Tranko Buskas’ı verdi. Stresten dolayı mide krampları yaşıyordum. Ancak fayda görmediğim için doktorum bırakmamı istedi.

Fatma hanım diyor ki; Kasıklarımda bir türlü geçmeyen ağrılar vardı. Doktorum bu durumun psikolojik olduğunu söyledi ve Tranko Buskas’ı yazdı. Ancak internette uyku yaptığını okudum ve içmeye korkuyorum.

Yorumlar
  1. MELİSA MUTLU dedi ki:

    Tranko Buskas ilacı hakkında : Ben yıllarca midemden gelen bir büyük acı kasılma sanki benim içimdeki büyün kas ve damarlarını ağzımdan söküp çıkarılıyorlardı dayanılmaz acı kasılma ve arka sırlarımdaki kaslarım koparılıyor ve zehir yayılıyor bağazımda tonluk ağrı kasılma vardı yanı kısacası sanki canımı biri boğazımdan organlarımı kopararak beni öldürmek hissi gibiydi 30 dakıka sürüyordu sonrada çok hıçkırsrsk bağıra bağıra ağlıyordum nedenini bilmeden ve çok halsiz kalıyordum baygın gibi yatıyordum. Bunu noroloji Dr anlattım o verdi şuan o sıkıntı yı hissettiğim anda içiyorum o büyük öülm acısı gibi anı yaşamıyorum. Çok mutlu oldum Dr danda bu ilacı yapandan da Allah razı olsun. Oysaki canım annem aynı benim gibi oluyordu ama o an için caresi yoktu onun o halini görüyor ama hiç bir şey yapamıyordum. Bu ilaç o zaman olsaydı yada Dr bilip verseydi o kadar acı çekmeyecekti. Devamlı içmeyin sıkıntınız olduğu zaman için çünkü yüksek dozda uyuşturucu içeriyor. Alışkanlık yapmasın. Ben haftada 1 yada ayda 2 tane içmek yetiyor sadece o sıkıntıyı hissettiğim anda başka zamanlar içmeye gerek görmüyorum. Fazla ilaç içmeye karşıyım. Zararları ve yan etkileri tüm ilaçların çok fazla bunuda bilelim. Dikkate alalım lütfen 🙏 ALLAH şafi ismiyle acil şifa versin inşallah AMİNN 🤲