E-Nabiz

Tarlusal Aile Hekimi Yazabilir Mi?

13.04.2022
Tarlusal Aile Hekimi Yazabilir Mi?

Tarlusal aile hekimi yazabilir mi diye merak ediyor olabilirsiniz. Burada bakıldığı zaman bu ilaç nedir, ne işe yarar, aile hekiminin ilgili ilacı yazma yetkisi var mıdır, yok mudur, bütün detayları ile içeriğimizden yararlanabilirsiniz. Aradığınız soruların yanıtlarını burada bulmanız sizlere konforlu bir şekilde sitemizden yararlanmayı sağlayacaktır.

Tarlusal Ne İçin Kullanılır?

Ergenlik dönemine girmiş her kadın ayda bir olarak adet döngüsüne girer. Ortalama 5 gün süren bu kanama kadının sağlıklı bir birey olarak döngüsünü devam ettirdiğinin göstergesidir. İki adet arasında 26 gün ile 28 gün arasında süren bir döngü olması gerekir. Ancak bazen gerekli beslenme koşulları oluşmadığında, stres olduğunda ya da buna benzer rahatsızlıklardan dolayı kadınların adeti sekteye uğrayabilir. İki ayın üzeri adet görülmemesi durumu ciddi bir sağlık problemi yaşatabilir. Bu durumlarda hekimler adet söktürücü ilaçlar ile tedavi uygular. Tarlusal ilacı da bu tip bir adet söktürücüdür. Ancak hamile olmadığından emin olunması gerekir. Çünkü düşük yapar.

Aile Hekimi Tarlusal Yazabilir Mi?

Adet düzensizlikleri için aile hekimleri tarlusal ilacı yazabilir. Bu yetkiye sahiptir. Ancak kadınların hamilelik riski var ise, gebelik testine bağlı olarak bu ilacı yazarlar. Çünkü kürtaj olmak istemeyen ya da buna bağlı düşük yapmak isteyen kişiler, bu ilacı kullanmak isteyebilir. Sağlık açısından güvenlik tedbirlerini alarak, gebelik testi raporlarına bağlı olarak kadının gebe olmadığı anlaşıldığında, aile hekimleri bu ilacı yazar. Adet düzensizliği amacı ile kullanım için üretildiğinden bu tedavi maksadı ile ilgili ilacı yazar.

Tarlusal adet getirir mi, aile hekimi adet söktürücü yazabilir mi, tarlusal günde kaç kez kullanılır ve tarlusal zayıflatır mı gibi soruları yorum kısmından sorabilirsiniz.

E nabız EKG sonuçları nasıl öğrenilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.