E-Nabiz

Mhrs hata kodları

22.02.2022
Mhrs hata kodları

Mhrs hata kodları, mhrs neden hata veriyor, RND 4014 hatası MHRS, mhrs rnd4010 hatası nedir, mhrs rnd4030 hatası nedir ve mhrs rnd 4014 hatası nedir gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Ayrıca son aylarda RND 6101 ne demek diye hataları mhrs üzerinden öğrenmek isteyen hastalar bunun için herhangi bir çözüm bulamadılar. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Sağlık Bakanlığınca oluşturulmuş ve vatandaşlara hizmet veren bir randevu sistemidir. Vatandaşlar Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden diledikleri tarihte diledikleri Doktora muayene randevusu alabilmektedirler.

Mhrs hata kodları

MHRS gnl 1005 hatası, MHRS gnl 1004 hatası, MHRS gnl 1012 hatası, MHRS gnl 1100 ve MHRS gnl 1000 hatası nedir dediğinizi duyar gibiyim. Sizlere bu konularda ve RND hataları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağım.

Vatandaşlarımız sistem üzerinden aşı randevusu aile hekimi randevusu ve hastane randevusu hizmeti alabilirler. Ancak vatandaşlarımızın bu hizmetlerden faydalanabilmeleri için öncelikle Merkezi Hekim Randevu sistemine (MHRS) kayıt olmaları gerekmektedir. Sisteme kayıt olma işlemi iki şekilde gerçekleşir 2 Merkezi Hekim Randevu sisteminin giriş sayfasında üye ol butonu ile T.C. Kimlik bilgilerini girerek sisteme üye olabilirler. Giriş seçeneklerinden bir diğeri ise e-devlet ile sisteme giriştir. Sisteme giriş sağlayan vatandaşlarımız öncelikle buradan hesap bilgilerimi kısmından cep telefon ve e-posta doğrulaması yapmalıdır. Telefon numaranızı doğrulamanız randevu bilgilerinizin cep telefonunuza SMS aracılığı ile iletilmesi açısından önemlidir. Bu sebeple bilgilerinizi güncel tutmaya özen gösterin.

Merkezi Hekim Randevu sisteminden (MHRS) muayene randevusu almak isteyen kişiler, bu giriş seçeneklerinden birisi ile sisteme girdikten sonra muayene randevusu alabilirler. Örneğin hastane randevusu almak isteyen vatandaşlarımız ana sayfada bulunan hastane randevusu al butonu ile genel veya konuma göre arama yaparak randevularını oluşturabilirler. Genel arama tercih eden vatandaşlarımız il, ilçe, ve hastane adı girdikten sonra doktor tercihlerini yaparak randevularına oluşturup onaylayabilirler. Konuma göre Arama yapan vatandaşlarımız ise kendilerine en yakın hastane tercihinde bulunarak randevularını oluşturabilirler. Randevu oluşturma esnasında sistem sizler için bazı hata kodu ver bu hata kodları genel olarak doktorun uygun muayene tarihinin bulunmaması veya muayene tekrar ağrınızın bulunması durumlarında ortaya çıkabilir. Bu hata kodları genel olarak mhrs rnd4010 hata kodu ve mhrs rnd4030 hata kodu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Merkezi Hekim Randevu sistemi (MHRS) üzerinden vatandaşlarımız ara sıra hata sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu hata sorunları genellikle mhrs rnd 4010 ve mhrs rnd 4030 şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Bu hata kodları genel olarak randevu almak istediğiniz doktorun uygun muayenesi bulunmaması durumunda veya aşı olmak istediğiniz takdirde uygun dozajı tamamlamış iseniz sistem size hata verebilir. Alo 182 hattını arayarak uygun doktorun hangi tarihlerde randevularının açılacağını öğrenebilir, ardından Merkezi Hekim Randevu sisteminden (MHRS) tekrar randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mhrs rnd 4014 isimli hata kodu ile henüz karşılaşan vatandaşımız bulunmamıştır.

Yorumlar
  1. Betül dedi ki:

    4014 hata kodunu 2haftadır aürekli alıyorum şikayet varda başka bir kişi 1,5yıldır alamıyormuş. Karşılaşılmadı yanlış bilgilendirme olmuş. Ne anlama geldiğini açıklayabilir misiniz?

  2. dassdad dedi ki:

    karşılaştım.MHRS sisteminde hata kodlarının yayınlanması veya uyarı kısmında açık ve net belirtilmesi gerekir. hiçbiryerde bilgiye ulaşılamıyor.NE biçim ülke oldu.

  3. ERGİN ÖZALPMAN dedi ki:

    HATA KODU 1000 MHRS NASIL HALLOLUR