E-Nabiz

MHRS boş randevu bildirimi nasıl yapılır

23.02.2022
MHRS boş randevu bildirimi nasıl yapılır

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), Türkiye’de bulunan ve Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlarda yer alan hekim randevularının tek merkezden yürütülen revize şeklidir.

MHRS boş randevu bildirimi nasıl yapılır

Bu sistemle her vatandaşa eşit sağlık hizmeti fırsatı sunulmaktadır. Ayrıca hastanelerde vatandaşların yaşadıkları zaman kaybını önleyerek verimli bir sağlık hizmeti sunumu amaçlanmaktadır. MHRS randevu sisteminden T.C. numaranız ile telefon ya da internet yoluyla 7/24 randevu alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

MHRS özellikleri

MHRS özellikleri, kullanıcıların birçok sorununa çözüm oluşturacak şekilde düşünülüp tasarlanmıştır. MHRS özellikleri arasında randevu hatırlatma talebi, randevu takip sistemi, randevu onayı, randevu kaydı, randevu geçmişi ve randevu iptali gibi birçok özellik sayılabilir. Bu özellikler kullanıcıların aksiyonlarına birçok kolaylık sağlar. İstenilen randevular dolu olduğunda takip edebilme, alınan randevudan vazgeçildiğinde iptal edebilme ya da randevu bilgileri unutulduğunda takip sistemi ile kayıtlı bilgilere ulaşma imkânı sağlar.

MHRS boş randevu bildirimi

MHRS boş randevu bildirimi de kullanıcılara çok faydalı olan sistemin en önemli özelliklerinden biridir. Kayıtlı olduğunuz MHRS uygulamanızdan randevu alacak ancak randevuların dolu olduğunu gören kullanıcılar, MHRS boş randevu bildirimi onayını açarlar. Bu sayede istendik hekimden boşalacak tarih ve saat bilgileri hakkında anında bildirim alarak bilgi sahibi olurlar. Ardından akit kaybetmeden sisteme girerek arzu edilen hekimden randevularını oluşturarak onaya gönderebilirler. Randevu kaydının tamamlanması ile alınan tarih ve saatte sağlık hizmeti alabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.