E-Nabiz

İnternetten Aile Hekimi Randevu Alma ve Değiştirme İşlemi

09.02.2022
İnternetten Aile Hekimi Randevu Alma ve Değiştirme İşlemi

E-devlet sistemi vatandaşların hayatını daha da kolaylaştırmak üzere kurulmuştur. E devlet üzerinden sağlık hizmetleri alınabilmektedir. E-devlet aile hekimi randevusu oluşturulabilmektedir.

İnternetten Aile Hekimi Randevu Alma ve Değiştirme İşlemi

E-devlet şifresi olan vatandaşlar merkezi hekim randevu sistemine bağlanabilmek adına E-devlet T.C. numarası ve şifrelerinden yararlanabilmektedir. E-devlet kullanıcı kimliği ile aile hekiminize randevu alabilirsiniz. Böylece randevulara vakitlice giderek sağlık hizmeti alabilirsiniz. Aile hekiminden randevu almadan giden hastaların bekleme süreci daha uzun olduğundan randevulu olaraktan gitmek çok daha avantajlıdır. Bu sayede doktor ve hastalar karışıklık olmadan sağlık sistemini işleyişini sağlayabilmektedir. E-devlet üzerinden aile hekimine randevu alabilmek için kişisel sağlık sistemine yönlenmek gerekir.

E-devletten Aile Hekimi Randevu Oluşturma

E-devlet üzerinden kimlik doğrulaması yaptıktan sonra sayfanızda bulunan arama çubuğuna E-Nabız kişisel sağlık hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Buradan uygulamaya git dediğinizde e-nabız profiliniz karşınıza çıkacaktır. Bu profilde randevu butonunu tıkladığınızda randevu takviminden randevu al tuşunu tıklamanız gerekir. Randevu al kısmında aile hekimi randevusu al butonuna yönlendiğinizde aile hekimi bilgileriniz ekrana gelir. Bununla birlikte muayene, tarama ve görüntülü muayene isteği talep edebilirsiniz. Aile hekimi randevusu için muayene tuşuna basmanız gerekir. Tarih ve günü seçerek randevu oluşturabilirsiniz. E-devlet aile hekimi randevu oluşturma oldukça kolaydır. Yönlendirmelerle kısa zamanda aile hekiminize randevu alabilirsiniz. Artık e devlet üzerinden her şey pratik bir hale gelmiştir. Özellikle sağlık alanında hizmet alabilmek için E- devletten faydalanmak birçok insan için işleri daha kolaylaştırmaktadır.

Randevu Almak İçin E-Devlet Girişi Yeterli

Aile sağlığı merkezinde bulunan aile hekimi randevusu e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Ancak E-devlete girdikten sonra E-nabız yönlenmeniz gerekir. Bu sadece kendi aile hekiminize online olarak randevu alabilirsiniz. Ayrıca online randevu dışında isteye bağlı olarak görüntülü muayene hakkını da kullanabilirsiniz. Aile hekimine online randevu almak, zamandan tasarruf sağlayacaktır. İlaç yazımı veya rutin kan tahlilleriniz için online olarak randevu oluşturmak çok akıllıca olacaktır. Bu hem hekimlerin işini kolaylaştıracak hem de hasta sırası beklemeden saatinde muayene olmanıza olanak tanıyacaktır. Aile hekimi randevusu almanız için E-devlet yeterli olacaktır. Randevu oluşturmak ve teyit için başka bir sisteme gerek yoktur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.