E-Nabiz

Oximin Jel Aile Hekimi Yazabilir mi

06.06.2022
Oximin Jel Aile Hekimi Yazabilir mi

Oximin, sivilce tedavisinde kullanılan ilaçlar kategorisine giren jel formda bir ilaçtır. Sivilcelerdeki bakterilere karşı etkin olarak savaşan bir antibiyotiktir. Bu ilaç, siyah noktaları azaltır, sivilcelerdeki bakterileri öldürür ve ek olarak cildi daha yağsız görünüme kavuşturur.

Oximin jel etken maddesi klindamisin fosfat, yardımcı maddeler ise disodyum EDTA, karmober, dimetikon, oleilmakragolgliserin, izopropil miristat, sodyum hidroksit ve saf su içerir.

Oximin aşağıda sıralanan faydalara sahiptir:

  • Sivilcelere (aknelere) neden olan bakterileri yok eder
  • Ciltteki sivilce (akne) sayısını düşürür
  • Sivilce, beyaz ve siyah nokta oluşumunun durmasını sağlar
  • Cildin daha az yağlı bir hal almasını sağlar
  • Oximin jel formunda ve tercihe bağlı olarak 25g ve 50g’lık tüpler içerisinde satılır.

Oximin Kullanma Talimatı

Günde bir defa, akşam vakitleri cilt ılık su ile yıkanıp iyice kurulandıktan sonra sivilceli bölgelere ince bir katman halinde uygulanır. Uyguladıktan sonra elinizi yıkayınız. Cildinizin emme oranına bağlı olarak miktarı artırabilirsiniz.

Oximin jel tedavisinin ne kadar süreceğini doktorunuza danışınız. Tedaviyi yarıda kesmeyiniz, tam ve kesin sonuç alamayabilirsiniz. Tedavi sürecinde cildinizde aşırı kuruluk veya soyulma yaşarsanız nemlendirici kullanabilir, Oximin kullanımına ara verebilir ya da daha seyrek kullanabilirsiniz. Oximin uygulama metodu; jeli parmak uçlarınızla cildinize uygulamanız şeklindedir.

Oximin Aile Hekimi Yazabilir mi

Eczanelerde normal reçete ile satılan oximin jellerin aile hekimleri tarafından yazılabilmesi noktasında kısıtlayıcı bir durum bulunmamaktadır. Aile hekimleri oximin jeli reçete olarak yazabilme yetkisine sahiptir.

Diğer Jel Yazılarım

Clindoxyl jel aile hekimi yazabilir mi

Gerofen jel krem aile hekimi yazabilir mi

Differin jel aile hekimi yazabilir mi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.