E-Nabiz

Perge İlacı Aile Hekimi Yazabilir mi?

12.04.2022
Perge İlacı Aile Hekimi Yazabilir mi?

Perge ilacı aile hekimi yazabilir mi diye merak ediyorsanız, bu içeriğimizden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Sizler de bu ilaç hakkında doğru ve gerçek bilgileri bu alanda bulabilirsiniz. Detaylar için bizi takip etmeye ve ilaçlar hakkında, e-nabız sistemi hakkında gerçek bilgileri öğrenmeye devam edin.

Perge İlacı Nedir?

Bu ilacın 75 mg’lık ve 150 mg’lık olmak kaydı ile iki tür seçeneği vardır. Kapsül formunda bir ilaçtır. İçeriğinde 56 adet ilaç bulunur. İlaç formuna bakıldığı zaman düzenli kullanıldığı zaman tedavi yöntemlerinin işe yaradığını ortaya çıkaracak bir ilaçtır. Peki perge ne işe yarar ne için kullanılır?

Benzer yazı: Prozac aile hekimi yazabilir mi

Perge Kullanım Alanı

Sara nöbetleri ve epilepsi krizleri bu rahatsızlığı yaşayan hastaların önleyemediği ve kendiliğinden gelen istemsizce hareketlerdir. Kasların ve sinir yapısının kontrolü için ilgili ilaç tedavi alanında kullanılır. Bunun yanında kişilerde yaygın olarak ortaya çıkan ruh bilimine ait çeşitli rahatsızlık durumlarında da Perge kullanılır. Kaygı bozukluğu, anksiyete, ileri derecede anksiyete ve depresyon tedavisinde kullanım alanı bulur.

Aile Hekimi Perge Yazar mı?

Aile hekimi perge yazar mı diye merak ediyor olabilirisiniz. Bu ilacın tanımını yaptık ilgili ilaç, psikolojik bir ilaçtır. Dolayısı ile her psikolojik ilaçta olduğu gibi bu alanda da ilgili uzman hekimin reçete etmesi gereklidir. Aile hekimlerine bu ilacı reçete etme yetkisi verilmemiştir. Ancak bir uzman tarafından rapor çıkarılmış ise aile hekimi bu ilacın raporunun olduğu hastaya, rapora dayanarak reçete oluşturabilir.

Yorumlar
  1. MERAL HOTAMIŞLI dedi ki:

    Merhabalar. Raporum olduğu ve aile hekimi de yazdığı halde eczane ilaç vermedi. Her defasinda hastane randevu isi ile uğraşmak zorunda kaliyorum.