E-Nabiz

Dramamine Aile Hekimi Yazabilir mi

07.04.2022
Dramamine Aile Hekimi Yazabilir mi

Aile hekimliği hastaların kolayca ilaç yazdırmasında çok önemli rol oynamaktadır. Aile sağlığı merkezinde bulunan aile hekiminize raporlu veya raporsuz ilaç yazdırabilirsiniz. Ancak bazı uzmanlık gerektiren ilaçları aile hekiminin yazması uygun olmamaktadır. Dramamine aile hekimi yazabilir mi kullanıcı hastalar tarafından merak edilir. Dramamine baş dönmesi ve mide bulantısı gibi durumlarda kullanılabilen ilaçlardan biridir. Hastayı olumsuz etkileyen baş dönmelerinde önlem amaçlı olarak kullanılır. Bu sebeple dramamine aile hekimi tarafından reçete edilebilir bir ilaçtır. Ancak ilacın rapor düzenlemesi mutlaka uzman hekimlerce yapılmalıdır. Dramamine doktor kontrolünde alınması gereken bir ilaçtır bu sebepte kulaktan dolma bilgilerle asla alınmamalıdır. Yan etkisi oldukça kuvvetli bir ilaç olduğundan uzman doktorlara danışarak alınmalıdır.

Aile hekimi Dramamine Reçetesi

Aile hekimi reçetesinde dramamine ilacı yazılabilmektedir. Ancak ilacı neden kullandığınız mutlaka doktorunuza belirtilmelidir. Bununla birlikte Dramamine ilacına ait raporunuzun aile hekimine bildirilmelidir. Bu sayede eczane ihtiyacınız olan ilacı size verebilecektir. Aile hekimi dramamine reçetesi oluşturabilmektedir. Mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetlerinizi en aza indirmek adına bu ilacı aile hekimi doktorunuzdan talep edebilirsiniz. Aile hekimi uzman hekim değilse rapor çıkarma yetkisi bulunmamaktadır. Böyle bir durumda Dramamine raporunu ilgili uzman doktora çıkartabilirsiniz. Dramamine raporu çıkartılabilirse bir kerede daha fazla ilacı alabilirsiniz. Böylece üç ay süreli ilaç kullanımı yapabilirsiniz. İlaçlar bitmeden bir hafta evvel aile hekiminize reçete düzenletebilirsiniz.

Hasta vatandaşlar tarafından dramamine ile ilgili en çok sorulan sorular arasında; dramamine yan etkileri nelerdir, dramamine uyku yapar mı ve dramamine ne işe yarar bulunmaktadır. Sizler de merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmından dile getirerek sorabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: E nabız epikriz raporu nedir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.