E-Nabiz

MHRS Yeni Kayıt Ol, Mhrs Yeni Üye Ol, Mhrs Şifre Al

17.02.2022
MHRS Yeni Kayıt Ol, Mhrs Yeni Üye Ol, Mhrs Şifre Al

Mhrs yeni üye ol, MHRS yeni üye, merkezi hekim randevu sistemi yeni kayıt ol, mhrs şifre alma, mhrs kayıt olma ve mhrs yeni kayıt gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Artık hastane veya sağlık ocağından randevu alma işlemleri MHRS (Merkezi hekim randevu sistemi) üzerinden yapılmaktadır. İlk kez randevu sistemini kullanacak hastaların sisteme üye olması gerekmektedir. Eğer işiniz acilse ve sık sık randevu almıyorsanız E-devlet üzerinden de giriş yapabilirsiniz. Fakat sık sık kullanmanız gerekiyorsa üye olmanız gerekmektedir.

MHRS Yeni Kayıt Nasıl Yapılır? Şifre Nasıl Alınır?

MHRS’ye üye olmak için mhrs.gov.tr/vatandas adresine gidilmelidir. Bu adrese gittikten sonra karşınıza Giriş, E-devlet ile giriş ve Üye ol olmak üzere 3 buton çıkacaktır. Bu butonlardan Üye Ol’a tıklamanız gerekmektedir. Üye ola tıkladıktan sonra;

  1. Üyelik formu sizi karşılayacaktır. Üyelik formunda T.C Kimlik numaranızı, adınızı, soyadınızı, cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi yazınız.
  2. Daha sonrasında Üyelik ve Gizlilik politikasını okudum kabul ediyorum butonunu işaretleyiniz.
  3. İşaretledikten sonra “İleri” butonuna tıklayınız.
  4. Sonraki aşamada cep telefonu, e-posta adresi, şifre ve güvenlik sorusu belirleme ekranı gelecektir bu alanları doldurunuz.
  5. Bir güvenlik resmi seçmeniz istenecektir. Aşağıda yer alan resimlerden birisini seçin.
  6. Son olarak Bitti butonuna tıklayınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra üyeliğiniz tamamlanmış olacaktır. Bu yöntemin yanında e-devlet üzerinden giriş yaparak da üyelik işleminizi tamamlayabilirsiniz. E-devlet üzerinden giriş yapıp üyeliğinizi tamamlarsanız zaten çoğu bilginiz orada yer aldığı için uğraşmanıza gerek kalmadan sisteme üye olabilirsiniz. Sadece eksik olan birkaç bilginizi girip MHRS sistemini kullanmaya başlarsınız.

MHRS Şifresi Nasıl Alınır?

İnsanların en çok sorduğu sorulardan birisi de MHRS şifresi nasıl alınır sorusu oluyor. Eğer üye ol butonuna tıklayıp üyelik formu ile üye olduysanız zaten şifrenizi kendiniz belirliyorsunuz. Eğer e-devlet veya e-nabız üzerinden giriş yaptıysanız bu durumda ekranınıza “eksik bilgilerinizi tamamlamak ister misiniz?” şeklinde bir pencere açılacaktır. Bu pencereye “evet” cevabı vererek eksik bilgilerinizi doldurabilir ve şifrenizi de alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.