E-Nabiz

Onceair Aile Hekimi Yazabilir mi

06.06.2022
Onceair Aile Hekimi Yazabilir mi

Aile hekimleri reçete düzenlemek ve hasta muayenesi yapmakla sorumludur. Birçok hasta ilaç yazdırmak için aile hekimlerine randevulu ve randevusuz aile sağlığının yolunu tutmaktadır. Ancak aile hekimleri uzmanlık gerektiren ilaçları yazma hakkına sahip olmamaktadır. Hastanın takibi söz konusu olduğu kardiyoloji, göz, dermatoloji, nöroloji ve psikiyatri alanındaki ilaçlar raporsuz asla yazılamamaktadır. Onceair genellikle çocuk hastaların kullanım gösterdiği astım ilaçlarından biridir. Onceair aile hekimi yazabilir mi özellikle anneler tarafından merak edilmektedir. Çünkü bu ilaç 12 aylık bebeklerde ve beş yaş çocuklarda kullanım sağlanmaktadır.

Çiğneme tableti olarak alerjik astım ataklarını rahatlatmak amacı ile çocuk hastalarda kullanılmaktadır. Aile hekimleri bu ilacı kolaylıkla yazabilmektedir.

Aile hekimi astım ilacı yazabilir mi

Onceair Aile Hekimi Reçetesi

Alerjik astımın kontrol altına alınması çocuk hastalarda oldukça zordur. Bu sebeple çiğneme tabletleri oldukça rahatlatıcıdır. Onceair astık ataklarının rahat geçirilmesini sağlayan ilaçlardan biridir. Onceair aile hekimi reçetesi ile alınabilmektedir. Hastanın raporlu olması halinde üç aylık kullanımlar sağlanabilmektedir. Aile hekimi göğüs hastalıklarına ait ilaçları raporsuz olarak da bir tane olmak şartı ile yazabilmektedir. Hastanın raporlu olması ilaçların düzenli bir şekilde almasını kolaylaştırmaktadır. Aile hekimi reçetesine girebilen onceair ücretsiz olarak eczanelerden alınabilmektedir. Alerjik astımın çocuklar üzerindeki etkisini hafifleten ilaç aile hekimlerince yazılması oldukça memnun edicidir. Onceair ilacı burun akıntısı, tıkanıklık, kaşıntı, hapşırık gibi sorunları düzene sokmaktadır. Ayrıca astımın tetiklenmesi ile ortaya çıkan öksürük ve nefes darlığının da önüne geçmekte etkilidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.