E-Nabiz

MHRS’den il değişikliği nasıl yapılır

24.02.2022
MHRS’den il değişikliği nasıl yapılır

MHRS, merkezi hekim randevu sistemi anlamına gelmektedir. Sağlık Bakanlığınca sağlıkta dönüşüm projesi olarak hayata geçmiştir. Merkezi hekim randevu sistemi sayesinde vatandaşlar Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan devlet hastanelerinden telefonla (182) ya da online olarak randevu alabilmektedir.

MHRS’den il değişikliği nasıl yapılır

Merkezi hekim randevu sisteminde kayıtlı olmayan vatandaşlar e-Devlet kapısı üzerinden işlemlerini yapabilmektedir. e-Devlet kapısı ile randevunuzu kolaylıkla alabilirsiniz. Bunun için öncelikle e-Devlet sitesine girip kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Daha sonra kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girmeniz sisteme girmeniz için yeterli olacaktır. Açılan sayfada arama kısmına merkezi hekim randevu sistemi(MHRS) yazdığınızda sistem sizi MHRS’ye yönlendirecektir. Buradan yapmak istediğiniz tüm değişiklikleri yapabilirsiniz. Bu şekilde hastaların hastanelerde saatlerce beklemesine gerek kalmamıştır. Vatandaşların telefonla ya da online olarak randevu almak için gitmek istedikleri hastaneyi, muayene olacakları tarihi ve kimlik numaralarını belirtmeleri gerekmektedir.

Merkezi hekim randevu sisteminden il değişikliği yapmak için öncelikle https://www.mhrs.gov.tr internet adresine girerek ‘randevu al’ kısmından kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız ‘şifremi unuttum’ kısmına gelerek kayıtlı e-mail adresinize ya da telefon numaranıza gelen onay kodunu ekrandaki kısma girerek yeni bir şifre edinmeniz zorunludur. Şifreniz ve kimlik numaranız ile sisteme giriş yaptıktan sonra il değişikliği yapmak içinhesap bilgileri değiştirme’ sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu kısımdan yapmak istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.