E-Nabiz

MHRS Üyelik Bilgilerimde Nasıl Değişiklik Yapabilirim

25.03.2022
MHRS Üyelik Bilgilerimde Nasıl Değişiklik Yapabilirim

MHRS adı verilen sağlık bakanlığının uygulaması üzerinden hastane randevusu alınabilir, sağlık ocağı randevusu alınabilir, aldığımız randevular güncellenebilir veya silinebilir. Fakat zaman içerisinde telefon numaramız, e-posta adresimiz veya benzer bilgilerimiz değişebilir. Bu durumda MHRS sisteminde yer alan bilgilerimizi de güncelleme ve düzenleme ihtiyacımız doğabilir. Bu durumda MHRS sisteminde yer alan bilgilerimiz nasıl güncellenir?

MHRS Üyelik Bilgilerimde Nasıl Değişiklik Yapabilirim?

MHRS sisteminde yer alan bilgilerinizi güncellemek için ilk olarak sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için mhrs.gov.tr/vatandas adresine girmeniz gerekmektedir. Adrese girdikten sonra;

  1. Karşınıza çıkan alandan gerekli bilgileri girerek girişinizi sağlayınız.
  2. Daha sonra sağ üst köşede bulunan menü butonuna tıklayınız.
  3. Açılan menünün en üstünde yer alan “hesap bilgileri” kısmını seçiniz.
  4. Burada “kimlik bilgileri”,“iletişim bilgileri”, “parola işlemleri” seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Seçeneklerden farklı bilgileri güncellemeniz mümkündür.
  5. Eğer kimlik bilgilerinizi değiştirmek istiyorsanız “kimlik bilgileri” butonuna, iletişim (e-posta ve cep telefonu gibi) bilgilerinizi değiştirmek istiyorsanız “iletişim bilgileri” butonuna parolanızı değiştirmek istiyorsanız da “parola işlemleri” yazan butona basınız.
  6. Daha sonrasında karşınıza çıkan sayfalardan yeni bilgilerinizi giriniz. Son olarak sayfanın sağ altında bulunan “kaydet” butonuna basınız. Bu sayede yaptığınız değişiklikler kaydedilmiş olacaktır.
  7. İletişim bilgisi güncellemelerinde sistem sizden doğrulama isteyebilir. Bu durumda cep telefonunuza veya e-posta adresinize gelen kodu girerek doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle e-posta veya telefon numarası değişikliğinde bu kod sizden istenebilir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.