E-Nabiz

Glifor Reçetesiz Satılır mı

17.12.2022
Glifor Reçetesiz Satılır mı

Glifor reçeteli mi bahsetmeden önce, Glifor; diyet ile egzersiz de kan şekeri seviyesinin az olduğu durumlarda ve özellikle fazla kilosu bulunan tip 2 diyabetli hastaların tedavi edilmesi amacı ile kullanılan bir ilaçtır. Erişkinler, Glifor’u tek şekilde veya da şeker hastalığının tedavi edilmesi için kullanılan başka ilaçlar ile beraber kullanabilmektedir. Glifor tek başına kullanıldığı takdirde ise, kan şekerinin düşük olmasına sebebiyet vermez.

Glifor reçetesiz satılır mı sorusu bu ilaca ilişkin en merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Maalesef Glifor ‘un reçetesiz şekilde satılması mümkün değildir ve ancak reçete ile temin edilmektedir.

Glifor Reçetesiz Alınır mı

Glifor etken madde olarak, metformin hidroklorür içermektedir. Oral anti diyabetikler olarak adlandırılan gruba dahil olan bu ilaç, şeker hastalığının tedavi edilmesi ve şeker hastalığının oluşmasını engellemek amacıyla kullanılır. Glifor, kanda yer alan glikoz seviyesini olabildiğince normal seviyede tutmayı sağlar. Glifor reçetesiz alınır mı merak edenler için, maalesef Glifor reçetesiz şekilde alınamayan ilaçlar grubuna dahildir. Fakat reçete edildiği takdirde kolaylıkla temin etmesi mümkündür.

Glifor reçetesiz satılır mı

Glifor bilindiği üzere reçetesiz satılmamakta olup reçeteye yazıldığı takdirde alınabilmektedir. Glifor 1000 mg ücreti güncel 61,15 TL olup yalnızca doktor eşliğinde ve uygun görülen dozlarda kullanılması oldukça önemlidir. Peki Glifor eczaneden alınır mı kısaca cevaplanacak olursa da; evet Glifor reçete eşliğinde eczaneden alınabilmektedir.

Glifor reçetesiz satılır mı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.