E-Nabiz

MHRS şifremi unuttum nereden öğrenebilirim

25.02.2022
MHRS şifremi unuttum nereden öğrenebilirim

MHRS sağlık alanında artık hayatımızın en önemli parçası haline gelmiş durumda. MHRS sistemi üzerinden randevu almadan aile hekimimiz veya hastane ile iletişim sağlayamamaktayız. Özellikle hastaneye gitmeden önce MHRS sistemi üzerinden randevu almamız gerekmekte. Fakat hayatımız için bu kadar önemli olan uygulamaya ait şifremizi unutabiliriz. Bu durumda ne yapmamız gerekmekte? MHRS şifremizi unutursak şifremizi nasıl tekrar alabiliriz?

MHRS şifremi unuttum nereden öğrenebilirim

  • İlk seçenek SMS ile parola sıfırlamadır. Bu seçenek ile T.C kimlik numaramızı ve Cep telefonumuzu girmemiz gerekmektedir. Daha sonrasında telefonumuza gelen doğrulama kodu ile şifremizi sıfırlayabiliriz.
  • İkinci seçenek e-posta ile parola sıfırlama seçeneği bu seçenekte de yine T.C kimlik numaramız ve e-posta adresimizi girmemiz gerekmekte. Bu yöntemde de e-postamıza gelen bağlantı ile şifremizi sıfırlayıp yeni şifre alabiliriz.
  • Son seçenek ise detaylı kimlik ile parola sıfırlama. Bu seçeneğin adından da anlayabileceğiniz gibi Adınız, soyadınız, T.C kimlik numaranız, doğum tarihiniz gibi kimlik bilgilerini girerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

3 yöntemle de parola oluşturmak güvenlidir. MHRS sisteminin istediği bilgileri gönül rahatlığı ile verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.