E-Nabiz

Ecopirin aile hekimi yazabilir mi

08.03.2022
Ecopirin aile hekimi yazabilir mi

Ecopirin aile hekimi yazabilir mi, ecopirin ne için kullanılır, ecopirin kullananlar yorumları, ecopirin kullananlar ne yememeli ve ecopirin ilacı ne zaman içilmeli gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Ecoprin kan sulandırıcı olarak bilinmektedir. Ecoprin kan pıhtılaşmasını önler aynı zamanda tabletler içerisinde bulunan ilaçlar enterik kaplıdır. Bu tabletlerdeki ilaçların enterik kaplı olması mide sorunlarına da engellemektedir.

Ecopirin aile hekimi yazabilir mi

Ecoprin ilacı genel olarak göğüs ağrılarında ani kalp krizi sonrasında yaşanan tedavilerde kalp krizinin tekrarlamasını korumak için kalp damar ameliyatı sonrası damar tıkanması ve pıhtılaşmayı önlemek için felç ve inmenin önlenmesi amacıyla Kawasaki hastalığında kan pıhtılaşmasını önlemek için 40 ve 70’li yaşlarda kardiyovasküler sorun yaşayabilme ihtimali olan kanama olasılığı düşük olan hastalar için korunma amacı ile kullanılmaktadır. Ecoprin ilacı kalp ve damar hastalıkları tedavisinde kullanıldığı için özellikle doktor bünyesinde kullanılmalıdır. Ecoprin ilacı özellikle hekime danışılarak alınmalıdır. Bu ilaçlar doktor kontrolünde kullanılmaktadır.

Doktorunuz damar sertliğine bağlı yaşanabilecek hastalıklarda belirlediği doz miktarını uygulamaktadır. Bu sebeple sizin bu ilacın dozajını belirlemeniz mümkün değildir. Ecoprin ilacın da doz aşımı yaptığınız taktirde terleme, bulantı, kusma yüksek ateş, aritmi, aşırı susama, kulak çınlaması, hipertansiyon veya düşük tansiyon, nefes alıp vermede hızlanma, idrara az çıkma baş dönmesi, baş ağrısı mide kanaması gibi yan etkiler yaşayabilirsiniz.

Kan sulandırıcı ilaçlar doz aşımı esnasında tehlikeli hale gelebileceği için Uzman Hekim kontrolünde kullanılmalıdır. Dolayısı ile aile hekimi ekopilin ilacını yazamamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.