E-Nabiz

Migrex Reçetesiz Alınır mı

17.02.2023
Migrex Reçetesiz Alınır mı

Migrex reçetesiz alınır mı ve migrex reçetesiz satılır mı siz de bu konuyu mu merak ediyorsunuz? Bu yazımızda migrex ilacı hakkında bilgi vereceğiz. Bilindiği üzere ülkemizde migren rahatsızlığı çok yaygın görülen bir hastalıktır. Buna Türkiye’’nin coğrafi alandaki konumu etkili olmaktadır. Her 5 kişiden birinde migren atakları görülebilmektedir. Auralı migren ve aurasız migren olmak kaydı ile türleri bulunur. Migrex bu iki tür migren ağrısı için de geçerli olan kullanıma uygun bir ilaçtır. Migren ataklarının nerede ve ne zaman tutacağı belli olmaz. Hal böyle olunca da her migren ağrısında hekime başvurma durumu bulunmayabilir. Bu nedenle reçetesiz satılan bir migren ilacına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Modiodal reçetesiz satılır mı

Migrex reçetesiz satın alınabilen bir ilaçtır. Ayrıca beyaz reçete ile de satılmaktadır. Reçeteli aldığınız zaman sadece ilaç farkını ödersiniz. Ancak reçetesiz aldığınız zaman ilacın ücretinin tamamını ödemeniz gerekir. Migrex güncel fiyatı 3’lü tablet 53 TL; 6’lı tablet 106 TL‘dir. Reçetesiz şekilde bu ücretleri ödersiniz. Ancak reçeteniz ile satın almak isterseniz 3’lü tablet için 31 TL olarak ilaç farkı ödersiniz. 6’lı tablet için ise 41 TL olarak ödeme yaparak satın alabilirsiniz.

Migrex Etken Maddesi

Migrex auralı ya da aurasız migren ataklarının başağrısı fazının tedavisi için kullanılanır. Migrex migren ataklarını engellemek için kullanılmamalıdır. Migrex kullanırken ilk dozda ağrı hafiflemezse, aynı atak için ikinci bir doz almayınız. Migrex’i sonraki ataklarda kullanabilirsiniz. İlk dozdan sonra rahatlarsanız, fakat gün içinde baş ağrısı tekrar ederse , 2 doz arasında en az 2 saat olacak şekilde ikinci dozu alabilirsiniz. Bir gün içinde en fazla doz olan 5 mg’ı (iki tablet) geçmeyiniz. Yanlış kullanımı yan etkilerin artışına sebep olabilir ve tedavinin geçici bir şekilde kesilmesini gerektiren günlük kronik baş ağrısına sebep olabilir.

Gün içinde çok sık baş ağrınız olmaya başlarsa doktorunuza danışınız, çünkü Migrex’in aşırı kullanılmasına ilişkin baş ağrısı olabilir. Migrex laktoz içermektedir. Eğer öncesinde hastane doktorunuz tarafından bazı şeker gibi gıdalara karşı intoleransınız olduğu söyleniyorsa, bu tıbbi ürünü almadan önce doktorunuza danışınız. Ayrıca Migrex tablet kilo alımına sebebiyet vermez. Ve Migrex uzun zamandır piyasada bulunmamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.