E-Nabiz

E Nabız üzerinden pcr testi sonucu nasıl öğrenilir

09.03.2022
E Nabız üzerinden pcr testi sonucu nasıl öğrenilir

Covid-19 test sonucu ile vatandaş artık yeni tip corona virüse yakalanıp yakalanmadığını öğrenebilecek. Özel hastane veya devlet hastanesi fark etmeksizin aşı olan vatandaşların test sonuçları 1-2 gün içerisinde e nabız sisteminden yayınlanıyor.

E Nabız Üzerinden pcr Testi Sonucu Nasıl Öğrenilir

T.C Sağlık Bakanlığı E nabız sistemi hastane veya sağlık kuruşlarında yapmış olduğunuz tüm işlemleri kolayca takip edebilmenizi sağlıyor. T.C Sağlık Bakanlığı E nabız sisteminde tahlil sonuçları, randevular, radyoloji görüntüleri, organ bağışları, covid-19 test sonuçlarınız da dahil olmak üzere birçok veriye ulaşabilmenize imkân tanıyor. Artık covid testi yaptıran vatandaşların da hastaneye gitmesine gerek kalmıyor. Test sonuçları e nabız üzerinden açıklanıyor. Yapılan test sonucuna göre süreç başlıyor. Korona testi pozitif çıkan vatandaşla sağlık birimleri irtibata geçip ilaç tedariği yapıyorlar ve karantina dönemi başlıyor.

E Nabız Üzerinden Test Sonucu Öğrenme

T.C Sağlık Bakanlığı E nabız sistemi vatandaşların bütün sağlık kuruluşlarında yaptırdıkları işlemleri bir araya toplarken bir diğer yandan da sağlık birimlerinin iş takibini kolaylaştırıyor. Artık covid-19 test sonucu da e nabızdan görüntülenebilmekte.

T.C Sağlık Bakanlığı E nabız sistemi uygulamasının ana ekranından korona virüs test sonucu direk paylaşılabiliyor. T.C Sağlık Bakanlığı E nabız sistemi üzerinden tahlil sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapıyorlar.

Uygulamaya giriş yapan vatandaş sayfanın en alt kısmında bulunan akıllı asistan bölümüne tıklayarak tahlillerim seçeneğinden geçmiş veya güncel tahlillerini görüntüleyebilir ve detaylarına ulaşabilir. Burada tahlillerinizin detaylarına ulaşabildiğiniz gibi aynı zamanda karşılaştır seçeneği ile karşılaştırmalı olarak grafik şeklinde vatandaşa sunulabiliyor. Bunun dışında e nabız üzerinden randevularınıza, tahlil sonuçlarınıza, radyoloji görüntülerinize, kemik iliği bağışı birimine ve raporlarınıza ulaşabilir bunları indirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.