E-Nabiz

Bekunis Reçetesiz Alınır mı

31.12.2022
Bekunis Reçetesiz Alınır mı
Bekunis MuadiliSupolaks
Bekunis Fiyat 202353.85 TL
Barkod Numarası8699514120117

Bekunis reçetesiz alınır mı? bu soruyu açıklamadan önce, bu ilacın kabızlık durumlarında kullanıldığını söylemek doğru olacaktır. Bekunis reçetesiz olarak alınır Kabızlık giderici ve sindirim sistemini boşaltıcı etkisi olmasından dolayı, zayıflamak amacı ile yanlış şekillerde kullanılabilmektedir. Eczanelerde 30’ar adetli draje blister ambalajında yer alır. Bu ilaç, kişilerin bağırsak mukozasına direkt şekilde etki ederek bağırsakların hareketlerini dengelemede oldukça etkili olur.

Albendazol reçetesiz alınır mı

Bağırsaklardan geçen tüm maddelerin geçişlerini fazlasıyla hızlandırır. Bunlarla beraber su salgılamasını gerektiği ölçüde dengede tutar. Bu etkiler sayesinde dışkı yumuşak hale gelerek vücuttan kolaylıkla dışarı atılımı sağlanır. Bekunis genel anlamda, insanlarda meydana gelen kabızlığı ortadan kaldırır ve normal reçeteli ilaç grubuna dahildir. Peki Bekunis reçeteli mi sorusuna cevap vermek gerekirse, evet Bekunis reçeteli ilaç grubuna dahildir fakat reçete edilmediği durumlarda reçetesiz olarak alınması da mümkündür. Güncel eczane fiyatı ise, 37,13 TL’dir.

Bekunis Reçetesiz Satılır mı

Bekunis reçetesiz satılır mı kısaca cevaplamak gerekirse, evet reçetesiz olarak satılmaktadır. Fakat normal şartlarda doktor tavsiyesi ve tedavi planına göre kullanılması gereken bir ilaçtır. Kabızlığın giderilmesinde önemli bir yere sahip olan bu ilaç akıllara, Bekunis eczaneden alınır mı sorusunu da getirmektedir.

Bekunis eczanelerden hem reçeteli hem de reçetesiz olarak alınmaktadır. Eczane güncel fiyatı ise, 37.13 TL olarak belirlenmekte olup, reçete edildiği takdirde SGK tarafından karşılanmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.