E-Nabiz

E-Nabız tahlil sonuçları ne zaman görülür

07.01.2023
E-Nabız tahlil sonuçları ne zaman görülür

Ülkemizde en çok kullanılan sağlık platformlarından biri olan e-Nabız sisteminde vatandaşlar sağlık hizmetlerine dair her şeyi kolaylıkla yapabilirler. e-Nabız üzerinden en basit anlamda randevu oluşturarak hastaneye giden vatandaşlar reçete, muayene, ilaç ve tahlil sonuçlarını e-Nabız sistemi üzerinden görüntüleyebilirler.

E-Nabız tahlil sonuçları ne zaman görülür?

Hastanelerde hastalara çeşitli tahliller yapılarak hastalıkları hakkında net sonuçlara ulaşılmaya çalışılır. Bu tahlil sonuçlarını hastaların bir daha hastaneye giderek öğrenmesinde gerek yoktur. Çünkü e-Nabız sistemi tahlil sonuçlarını da gösteren bir sistemdir.

E-Nabız sistemine tahlil sonuçlarının ne zaman düştüğü ve hangi aralıklarda görüntüleneceği de merak edilen konulardan biridir. Tahlilini gerçekleştiren hastaların sonuçları aynı gün içerisinde e-Nabız sisteminde görmesi pek mümkün değildir. Çünkü bazı durumlarda veri tabanı geç güncellenmekte ve sonuçlar aynı gün içerisinde düşmemektedir. Hastaların tahlil sonuçlarına ulaşması için en az bir kaç günü geçirdikten sonra e-Nabız sistemine giriş yapmaları gerekmektedir. Birkaç gün içerisinde güncel veri tabanı bilgileri sayesinde vatandaşlar kendilerine ait bilgileri rahatlıkla bulabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.