E-Nabiz

Fixdual Aile Hekimi Yazabilir mi

31.05.2022
Fixdual Aile Hekimi Yazabilir mi

Aile hekimi fixdual yazabilir mi ve fixdual reçetesiz alınır mı sorusu özellikle de son dönemlerde birçok kişi tarafından sıklıkla sorulmakta. Bu içeriğimizde ise fixdual aile hekimi yazabilir mi konusuna detaylı bir şekilde değineceğiz. Bildiğiniz üzere aile hekimlerinin her türlü ilacı yazmaya ya da önermeye yetkisi yoktur. Bu nedenle de insanlar ihtiyacı olduklarını düşündükleri ilaçları aile hekimlerinin yazabilip yazamayacağı hakkında soru soruyorlar. İşte bu ilaçlardan biri de fixdual. Peki, fixdual aile hekimi yazabilir mi? Gelin hep birlikte göz atalım.

Fixdual reçetesiz alınır mı

Aile Hekimi Fixdual Yazabilir mi

Aile hekimlerinin fixdual adlı ilacı yazabilip yazamayacağı hakkında birçok sorunun cevabı merak edilmekte. Fixdual alerjik rinit ve astım tedavisinde yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır. Kişinin sahip olduğu hastalıklara göre faydaları ve yan etkileri de bulunmaktadır. Bu nedenle de bu ilacı kullanan kişiler, doktorlarına başka bir nedenle gittiğinde fixdual kullandıklarını dile getirmelidir. Aksi takdirde yapılacak tedavi ve tedavi yöntemleri hastanın daha da kötüleşmesine sebep olabilir.

Duxet aile hekimi yazabilir mi

Ağız yolu ile kullanılan bu ilacın aç ya da tok karın ile alınmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalarda belirli bir doz aralığında kullanılmalıdır. Peki fixdual aile hekimi yazabilir mi? Söz konusu bu ilaç reçete ile birlikte doktor gözetimi altında yazılması gerektiğinden dolayı fixdual aile hekimi yazabilir mi sorusunun cevabı “hayır” olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.