E-Nabiz

Aile hekimi hangi vitaminleri yazar ?

06.01.2022
Aile hekimi hangi vitaminleri yazar ?

Hastane de doktorlar tarafından kan değerleriniz ve vitamin seviyelerinize bakılarak sizlere ilaçlar yazılabilir. Ancak hastaneye gitmeden sağlık ocağında aile hekiminize de bu değerlerinize bakmasını talep edebilirsiniz.

Aile hekimi hangi vitaminleri yazar ?

Aile hekiminize sizden alacağı kan tahlilleri ile birçok vitamin değerinize ve kan seviyenize bakabilecektir. Böylelikle hastaneye gitmeden değerlerinizi ölçtürmüş olacaksınız. Aile hekiminiz size kan ilacının yanında vitamin ilaçları da yazabilmektedir. Aile hekiminiz öncelikle sizden bazı tahliller ister. Bu tahliller sonucunda hangi vitamininizin ne derece düşük olduğunu belirleyerek tedavi planı hazırlar.

Aile hekiminizin yazacağı vitaminler:

A, D, E, K vitaminleri, A vitamini, B1, B12 vitaminleri, B6, C vitamini, D ve E vitaminlerini aile hekimleri yazabilmektedir.

Aile hekimleriniz gerekli gördüğü takdirde sizlere bu vitaminleri yazacaktır. Vücutta ki vitamin seviyenize göre sizlere uygun bir tedavi planı hazırlayarak vücudunuza gerekli vitaminlerin alımını sağlayacaktır. Tedavi de esas olan sürekliliktir. İlaçlarınızı düzenli kullanmanız tedavinizin tamamlanması açısından oldukça önemlidir. İlaçlarınızın yanında yiyeceklerden de faydalanarak sağlam bir vitamin alımı sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
  1. Mehmet Coşkun dedi ki:

    Diabetik nuropatik B12 vitaminini aile hekimleri niçin yazamıyor.?

    1. Admin dedi ki:

      Merhaba mehmet, bu gibi ilaçlaro iç hastalıkları uzmanları yazabilmektedir. Aile hekimleri tarafından yazılamaz. İşin uzmanı tarafından reçete edilir.