E-Nabiz

Epipen Reçetesiz Satılır mı

30.10.2022
Epipen Reçetesiz Satılır mı
Epipen muadiliJext, Auvi-q
Epipen reçetesiz fiyatı1198.16 TL
Barkod numarası8680184950159
Epipen endikasyonlarıDüşük ve şiddetli alerji hastası olanların tedavisinde endikedir

Epipen reçetesiz satılır mı sorusundan kısaca bahsetmek gerekirse; maalesef bu ilaç reçetesiz şekilde satılmamaktadır. Çünkü, ancak doktorunuz reçete ettiği takdirde alabilmeniz mümkün olan ilaçlar grubuna dahildir.

Epipen, hayati risk taşıyacak kadar önemli olan alerji durumlarında kullanılan reçeteli bir ilaçtır. Epipen yani bilinen diğer adıyla epinefrin alerji tetikleyici bir durum karşısında oluşabilecek ciddi reaksiyonlara karşı savunma hattı olarak ilk sırada gelmektedir. Aynı zamanda anafilaksi reaksiyonlar ile alarm semptomları yaşayan kişilerin yanında mutlaka bir epipen taşıyor olması büyük önem taşımaktadır.

Epipen Reçetesiz Alınır mı

Bilindiği üzere epipen; ciddi şekilde alerjisi olan hastaların şiddetli anafilaksi reaksiyonlara girmesinin önüne geçen ve hayati önem taşıyan ilaçlı kalem şeklindeki bir tür şırıngadır. Bu yüzden alerjisi yüksek ölçüde olan kişiler için epipen reçeteli mi ya da epipen reçetesiz alınır mı tarzındaki sorular daima merak konusu olarak sıklıkla araştırılmaktadır.

Excipial hydro reçetesiz satılır mı

Epipen reçetesiz alınamayan bir ilaçtır. Doktorunuzun tavsiye ettiği miktar doğrultusunda ve ancak belirli dozlarda kullanmanız gerekmektedir. Bu sebeple doktorunuz tarafından reçete edildiği zaman kolaylıkla temin etmeniz mümkündür.

Sıklıkla yöneltilen epipen SGK karşılıyor mu sorusuna dair ise, rapor kodu T78.0, T78.2, X23 veya T63.4 olanların ücret ödemediği fakat, bunların dışında koda sahip olan SGK emeklilerinden yüzde 10 katkı payı, SGK çalışanlarından ise yüzde 20 katkı payı alındığı bilinmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.