E-Nabiz

Cipralex aile hekimi yazabilir mi

14.01.2022
Cipralex aile hekimi yazabilir mi

Cipralex ilacı aile hekimi tarafından yazılabilir mi, aile hekimleri kendi inisiyatiflerinde antidepresan yazarak, hastaya cipralex ilacını verebilir mi, ile hekimleri tarafından yazılan cipralex ilacını eczaneler verir mi, cipralex reçetesiz satılır mı, cipralex reçetesiz alınır mı ve cipralex muadili nedir gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz.

Cipralex; essitalopram maddesi içeren, 28, 56 ya da 84 film tablet olarak satışa sunulan bir antidepresan ilacıdır. Bu ilaç genel anlamda; depresyon, anksiyete bozukluğu, panik atak, obsesif – kompulsif bozukluk ve klostrofobi gibi durumlarda doktor tarafından yazılmaktadır. Kullanım alanının ciddiyeti düşünüldüğünde, en doğrusu doktor kontrolünde kullanılmasıdır. Kontrolsüz kullanımda ciddi problemlere yol açabilecek bir ilaç formudur. Cipralex muadili citol ve secita olarak kullanılmaktadır.

Reçetesiz satılan sakinleştiriciler

Cipralex aile hekimi yazabilir mi?

Cipralex de diğer pek çok antidepresan ilacı gibi, birçok yan etki meydana getirmekte ve dikkatli kullanım gerektirmektedir. Düzensiz kullanımda yeterli fayda sağlamayacağı gibi, aşırı kullanımda da fazlasıyla zararlı olmaktadır. Bu yüzden mutlaka bir doktor kontrolünde kullanılmalı ve doktorun önerdiği dozda ve aralıkta kullanmaya özen gösterilmelidir.

Günümüzde pek çok antidepresan ilacı, doktorunuzun çıkardığı rapor olmadan aile hekimlerince yazılamıyor. Bu, ilacın bulunduğu gruba, içeriğinde bulundurduğu maddelere ve etki seviyesine göre değişebilmektedir. Bunun yanında Cipralex adındaki antidepresan ilacı; hastalar için doktorlar tarafından yazılabildiği gibi, aile hekimlerinin gerekli gördüğü durumlarda, Aile hekimleri tarafından da yazılabilmektedir.

Aile hekimleri, hastalarının durumlarına ve ihtiyaçlarına göre; inisiyatif alarak bu ilacı yazabilir ve bir kullanım planı oluşturabilirler. Ancak hastanın, ilacı hekimin uygun gördüğü plana sadık kalarak kullanması oldukça önemlidir.

Cipralex MuadiliSecita, Esmax, Citoles ve Estilom
Cipralex Fiyatı74.63 TL
Barkod Numarası8699795090635
Reçete RengiBeyaz Reçete
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.