E-Nabiz

E-Nabız’a Verileri Kim Giriyor

16.01.2023
E-Nabız’a Verileri Kim Giriyor

E-Nabızda sağlık verileriniz yer alıyor. Bizler de muayenenizin ardından girip bu sağlık verilerinizi kontrol ediyorsunuz. Hekim değerlendirmesi ya da aldığınız sağlık hizmeti değerlendirmesi yapıyorsunuz. Peki e-nabıza verileri kim giriyor, bunu hiç düşündünüz mü? Sizler de bu konuyu merak ediyor iseniz konuya ilişkin açıklayıcı bilgilerden yararlanabilirsiniz.

E-Nabız Verileri

E-Nabız verileri tek bir sisteme dayalı bilgiler değildir. Burada çok fazla kapsamlı bilgi yer alır.

  • Laboratuvar sonuç kaydı
  • Muayene bilgisi kaydı
  • Hasta giriş – çıkış bilgileri kayıtları
  • Mamografi tetkikleri
  • Laboratuvar işlemleri
  • Patoloji kaydı
  • Yoğun bakım hizmetleri

E-nabız Verileri Bilgileri

E-Nabız verileri bilgilerinin sisteme gönderim yapılması gerekmektedir. Özel ve kamu sağlık kuruluşları, dağıtım yerine bu sistemi iletir. Bu dağıtım yerinden de veriler girilerek, e-nabız sistemine giriş yapılır. Bu nedenle siz bir özel hastaneye gittiğiniz zaman ve buradan sağlık alanınızı takip ediyor iseniz, önce hastanenin kendi sayfasında sonuçları görürsünüz. E-nabız sisteminde daha sonradan görürsünüz. Covid 19 testi sonuçlarının da e-nabız sisteminde en son görülmesinin nedeni dağıtım yerine ulaşmadan önce, hastanelerin önce kendi iletişim araçları ile hastalara raporları ya da test sonuçlarını iletmesi ile alakalı bir durumdur.

E-Nabız verileri, tek bir elden yönetilir. Sağlık bakanlığı’ na kod gönderimi yapılır. Dağıtım yeri bu kodları ileterek sistemde kullanıcıların e-nabız sayfalarında görebilmelerini kolaylaştırır. Verilerin kolay bir şekilde erişimi ve güvenli olarak sistemde korunaklı bulunmasını da gene Sağlık Bakanlığı sağlamaktadır. Böylelikle, bu verileri size Sağlık Bakanlığı sunar. Ancak bu verilerin hangilerinin paylaşılıp hangilerinin paylaşılmayacağına da kendiniz açma ve kapama özelliği ile karar verebilirsiniz.

Yeni makalelerimiz olan E-Nabız onay kodu gelmiyor, E-Nabız dil değiştirme nasıl yapılır ve E-Nabız gündüz yatak tarifesi yazılarımıza bakabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.